Κυριακή, Δεκέμβριος 15, 2019

Πετρούνιας: Αθλητισμός 11ος

 

 

 

 

 

 

 

Bundesliga: Στην κορυφή η Σάλκε

 

 

 

 

 

Bundesliga: Στην κορυφή η Σάλκε

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019, 00:17
Bundesliga: Στην κορυφή η Σάλκε
0

Στις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής στην Bundesliga σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Σάλκε-Ουνιόν Βερολίνου 2-1

Χοφενχάιμ-Φορτούνα Ντίσελντορφ 30/11

Χέρτα Βερολίνου-Ντόρτμουντ 30/11

Κολωνία-Άουγκσμπουργκ 30/11

Πάντερμπορν-Λειψία 30/11

Μπάγερν Μονάχου-Λεβερκούζεν 30/11

Γκλάντμπαχ-Φράιμπουργκ 1/12

Βόλφσμπουργκ-Βέρντερ Βρέμης 1/12

Μάιντς-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης 2/12

 

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

Γκλάντμπαχ 25

Σάλκε 25 -13αγ.

Λειψία 24

Μπάγερν Μονάχου 24

Φράιμπουργκ 22

Ντόρτμουντ 20

Βόλφσμπουργκ 20

Χοφενχάιμ 20

Λεβερκούζεν 19

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης 17

Ουνιόν Βερολίνου 16 -13αγ.

Άουγκσμπουργκ 13

Μάιντς 12

Βέρντερ Βρέμης 11

Χέρτα Βερολίνου 11

Φορτούνα Ντίσελντορφ 11

Κολωνία 7

Πάντερμπορν 5

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019, 00:17

Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019, 00:10
Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση
1.7K

Τα τρία παιχνίδια για την 12η αγωνιστική της Super League, οι αναμετρήσεις της Basket League, τα ματς από τα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και οι κατατακτήριες δοκιμές, εν όψει του Grand Prix της Formula 1 στο Άμπου Ντάμπι, ξεχωρίζoυν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

03:00 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 Μπάσκετ

11:50 COSMOTE SPORT 5 HD  Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

12:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

12:00 Eurosport 2  Παγκόσμιο Κύπελλο Χονγκ Κονγκ  Ποδηλασία

12:00 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Ρούκα  Σκι

13:30 ΕΡΤ Sports HD  Παλαιό Φάληρο - Εθνικός Πειραιά Ελληνικό Πρωτάθλημα Πόλο Α1 Ανδρών 2019 - 2020

14:00 COSMOTE SPORT 8 HD Ζανκτ Πάουλι-Ανόβερο Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία Ποδόσφαιρο

14:00 COSMOTE SPORT 2 HD Αλαβές - Ρεάλ Μαδρίτης Ισπανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

14:00 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Εστερσουντ   Δίαθλο

14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Νιουκάστλ - Μάντσεστερ Σίτι Αγγλικό  πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

14:30 Novasports 1HD Τσάρλτον - Σέφιλντ Γουένσντεϊ Β’ κατηγορία Αγγλία Ποδόσφαιρο

14:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι

14:50 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Ρούκα Σκι

15:00 ΕΡΤ3 Βέροια - Καλαμάτα ΠΣ Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League Ποδόσφαιρο

15:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Κατατακτήριες Δοκιμές

15:30  Novasports 4HD Σοσό – Τρουά Β’ κατηγορία Γαλλία Ποδόσφαιρο

15:30 ΕΡΤ Play2 Ηφαιστος – Ιωνικός Basket League Μπάσκετ

15:40 Eurosport 2 Βρετανικό Πρωτάθλημα Σνούκερ

16:00 FOX Sports NCAA College Gameday 2019 Ε16 πρεμιέρα Μπάσκετ

16:00 Novasports 2HD Μπρέσια – Αταλάντα Ιταλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:15 ΕΡΤ Play3 Ρέθυμνο – Αρης Basket League Μπάσκετ

16:30 COSMOTE SPORT 9 HD Κολωνία – Άουγκσμπουργκ  Γερμανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 8 HD Χόφενχαϊμ - Φορτούνα Ντίσελντορφ Γερμανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 7 HD Πάντερμπορν – Λειψία Γερμανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Χέρτα Βερολίνου – Ντόρτμουντ Γερμανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:45 ΕΡΤ Play1 Περιστέρι – Λάρισα Basket League Μπάσκετ

16:45 ΕΡΤ Play4 Ηρακλής – Λαύριο Basket League Μπάσκετ

17:00 COSMOTE SPORT 4 HD ΑΕΚ - Προμηθέας Πάτρας Basket League Μπάσκετ

17:00  COSMOTE SPORT 6 HD  Ρεάλ Σοσιεδάδ – Έιμπαρ Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λίβερπουλ – Μπράιτον Aγγλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

17:00 Novasports 5HD Ντέρμπι – ΚΠΡ  Β’ κατηγορία Αγγλία Ποδόσφαιρο

17:15 Novasports 3HD ΑΕΛ – Βόλος  Super League Ποδόσφαιρο

17:15 Novasports 1HD Πανιώνιος – Παναιτωλικός Super League Ποδόσφαιρο

18:45 ANT1  Κλήρωση του EURO 2020 Απευθείας μετάδοση Ποδόσφαιρο

19:00 ΕΡΤ Sports HD Πανιώνιος SU Casa – ΠΑΟΚ Basket League Μπάσκετ

19:00 Novasports 4HD   Τζένοα – Τορίνο Ιταλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 3 HD Μαγιόρκα – Μπέτις Ισπανικό Πρωτάθλημα  Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπάγερν Μονάχου – Λεβερκούζεν Γερμανικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Σαουθάμπτον – Γουότφορντ Aγγλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:30 Novasports 2HD ΟΦΗ – ΑΕΚ Super League Ποδόσφαιρο

20:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπενφίκα – Μαρίτιμο Πρωτάθλημα Πορτογαλίας Ποδόσφαιρο

21:00   Novasports 3HD Ρεμς – Μπορντό Γαλλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:30 COSMOTE SPORT 6 HD Ανδόρα – Μπασκόνια Ισπανικό πρωτάθλημα μπάσκετ

21:45 Novasports 1HD Φιορεντίνα – Λέτσε Ιταλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βαλένθια – Βιγιαρεάλ Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019, 00:12

30/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=wFgzRufkIzY

29/11/2019

Νεκρός ο διάσημος ορειβάτης Μπραντ Γκομπράϊτ - Επεσε από ύψος 300 μέτρων, στο Μεξικό

«Τσίριξε και τσίριξα. Αυτό που θυμάμαι είναι την μπλε μπλούζα του να αναπηδάει στην άκρη του γκρεμού».

Φωτό
Jaume Clua Felip / EyeEm via Getty ImagesΦωτό αρχείου

Ο παγκοσμίου φήμης Αμερικανός ορειβάτης Μπραντ Γκομπράϊτ, πέθανε στην προσπάθειά του να κατέβει την πλαγιά ενός γκρεμού, στο Μεξικό.

Ο 31χρονος Γκομπράϊτ έπεσε από ύψος 300 μέτρων (1.000 πόδια) στην περιοχή Ελ Πορτέρο Τσίκο στο βόρειο Μεξικό. Ο συνορειβάτης του Έϊνταν Τζέικομπσον, έπεσε από χαμηλότερο ύψος και επέζησε, έχοντας τραυματιστεί. Ο Γκομπράϊτ ήταν γνωστός για την ελεύθερη αναρρίχηση (free solo climbing), ή την ορειβασία χωρίς εξοπλισμό ασφάλειας, όμως αυτή τη φορά οι δυο ορειβάτες έκαναν κατάβαση με σχοινιά.

Τα ατυχήματα από ραπέλ, όπως ονομάζεται αυτή η τεχνική αναρρίχησης, είναι τα πιο συνηθισμένα και προκαλούν τους περισσότερους θανάτους στον αθλητισμό. Οι δυο άνδρες έκαναν την τεχνική simul-rappeling, στην οποία κατέβαιναν απέναντι από τα έμβολα σχοινιού άγκυρας με τα σώματά τους να λειτουργούν ως αντίβαρα μεταξύ τους, στηριζόμενοι από ένα σχοινί 80 μέτρων, σύμφωνα με τον ιστότοπο Outside.

«Αρχίσαμε την κατάβαση. Βρισκόμουν λίγο πιο πάνω από αυτόν, στην αριστερή πλευρά, αυτός στα δεξιά. Τότε, εντελώς ξαφνικά, άκουσα έναν κρότο και αρχίσαμε να πέφτουμε με ταχύτητα», δήλωσε ο Τζέικομπσον. Ο Τζέικομπσον προσγειώθηκε σε έναν θάμνο όταν ο Γκομπράϊτ είχε ήδη πεθάνει. «Ηταν όλα μια θολούρα. Τσίριξε και τσίριξα. Αυτό που θυμάμαι είναι την μπλε μπλούζα του να αναπηδάει στην άκρη του γκρεμού».

Λίγες ώρες μετά την είδηση του θανάτου, ο αθλητικός κόσμος απέτισε φόρο τιμής στον ορειβάτη, μέσα από τα social media.

Ο ορειβάτης Μπραντ Γκομπράϊτ έπεσε από ύψος 300 μέτρων και
Brad Gobright/Facebook Ο ορειβάτης Μπραντ Γκομπράϊτ έπεσε από ύψος 300 μέτρων και σκοτώθηκε.

«Ο κόσμος της ορειβασίας έχασε ένα αληθινό φως. Αναπαύσου εν ειρήνη», έγραψε ο Αλεξ Χονολντ, στον οποίο εστίασε το βραβευμένο με Οσκαρ ντοκιμαντέρ «Free Solo».

«Ειχε κάτι μαγικό πάνω στον βράχο, κάτι που δεν το έχω ξαναδεί σε άλλους», έγραψε η Αλις Χάφερ, συνορειβάτισσα του Γκομπράϊτ. «Με στήριζε, με ενθάρρυνε και πάντα πίστευε σε μένα».

Πηγή: BBC

Xαμογέλασαν οι γηπεδούχοι στην Euroleague

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 23:32
Xαμογέλασαν οι γηπεδούχοι στην Euroleague

Βραδιά των γηπεδούχων ήταν η αποψινή στην Euroleague, καθώς κατάφεραν να επικρατήσουν στην πρώτη δόση των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Η Μακάμπι, μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, επέστρεψε στις επιτυχίες, συντρίβοντας στο Τελ Αβίβ τη Βιλερμπάν με 93-62.

Έτσι η ομάδα του Σφαιρόπουλου βελτίωσε το ρεκόρ της σε 7-4, ενώ οι Γάλλοι μετρούν πλέον 5-6.

Κορυφαίοι για τους Ισραηλινούς ήταν οι Γουίλμπεκιν και Τζέικ Κοέν, που σκόραραν από 16 πόντους, ενώ «διψήφιοι» επίσης ήταν οι Γουόλτερς (13π.) Ζούσμαν (11π.), την ώρα που για τη Βιλερμπάν οι Λόμαζ και Μαλεντόν είχαν από 10 πόντους.

Νίκη-ανάσα πανηγύρισε απόψε και η Φενέρμπαχτσε, η οποία επιβλήθηκε στην Κωνσταντινούπολη της Χίμκι με 89-76, βελτιώνοντας το ρεκόρ της σε 4-7.

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν με +5 (49-44) στο ημίχρονο, με τον Τίμα να έχει σκοράρει 24 πόντους σε αυτό το διάστημα (!), αλλά στην επανάληψη η άμυνα του Ομπράντοβιτς περιόρισε τον Λετονό στους δύο πόντους και γενικά την αντίπαλό τους στους 27, παίρνοντας το ροζ φύλλο.

Πρώτος σκόρερ για την τουρκική ομάδα ήταν ο Ντατόμε με 20 πόντους και από 19 είχαν οι Σλούκας και Μαχμούτογλου, με τον Έλληνα διεθνή να μοιράζει και 9 ασίστ. Από το ρωσικό συγκρότημα ο Τίμα μέτρησε 26 πόντους και ο Γκιλ 18, μαζεύοντας παράλληλα και 9 ριμπάουντ.

Από εκεί και πέρα με buzzer beater τρίποντο του Λορέντζο Μπράουν σε «νεκρό χρόνο», ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με 76-73 τη Βαλένθια στη «Χάλα Πιονίρ» του Βελιγραδίου, στο ευρωπαϊκό ντεμπούτο του Ντράγκαν Σάκοτα στον πάγκο των Σέρβων.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στις τέσσερις νίκες, όσες και οι «νυχτερίδες» τις οποίες έφτασαν στην κατάταξη. Ο Μπράουν είχε 19 πόντους και άλλους 14 πρόσθεσε ο Λάζιτς, ενώ υπέρτερος των Ισπανών ήταν ο Ντούμπλεβιτς, με 22 πόντους.

Τέλος η Ζαλγκίρις Κάουνας συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις χάνοντας και στο Βερολίνο από την Άλμπα, με 69-62.

Οι Γερμανοί έφτασαν στις τέσσερις νίκες σε 11 παιχνίδια, ενώ η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους μετρά μόλις τρεις επιτυχίες.

Κορυφαίοι των γηπεδούχων ήταν οι Γκίφι με 13 και Χέρμανσον με 11 πόντους, ενώ από τους Λιθουανούς προσπάθησαν περισσότερο οι Λεντέι με 15 και Λεκαβίτσιους με 12 πόντους.

Η 11η αγωνιστική:

Πέμπτη 28 Νοεμβρίου 2019

Φενερμπαχτσέ – Χίμκι 89-76

Ερυθρός Αστέρας – Βαλένθια 76-73

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπασκόνια 100-68

Άλμπα Βερολίνου – Ζαλγκίρις 69-62

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βιλερμπάν 93-62

Παρασκευή 29 Νοεμβρίου

19.00 Novasports 3HD Ζενίτ - Ρεάλ Μαδρίτης

19.30 Novasports 4HD Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου

21.30 Novasports 1HD Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

22.00 Novasports 3HD Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η βαθμολογία

Ν-Η

Μπαρτσελόνα 8-2

Αναντολού Εφές 8-2

Ρεάλ Μαδρίτης 7-3

Αρμάνι Μιλάνο 7-3

Μακάμπι Τελ Αβίβ 7-4

Παναθηναϊκός 7-4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6-4

Κίμκι 6-5

Μπασκόνια 5-6

Βιλερμπάν 5-6

Ολυμπιακός 4-6

Μπάγερν Μονάχου 4-6

Ερυθρός Αστέρας 4-7

Φενερμπαχτσέ 4-7

Βαλένθια 4-7

Άλμπα Βερολίνου 4-7

Ζαλγκίρις Κάουνας 3-8

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης 2-8

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 23:45

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 23:27
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Αρμάνι, για την 11η αγωνιστική της Euroleague, τα ματς από τα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου και οι ελεύθερες δοκιμές, εν όψει του Grand Prix της Formula 1 στο Άμπου Ντάμπι, ξεχωρίζoυν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

10:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι

11:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Ελεύθερα Δοκιμαστικά 1

14:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

15:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Άμπου Ντάμπι Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

17:00 ΕΡΤ Sports HD Εργοτέλης - Παναχαϊκή ΓΕ Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 4 HD Μπρούκλιν Νετς - Μπόστον Σέλτικς NBA  Μπάσκετ

19:00 ΕΡΤ Sports HD Κηφισιά - Παναθηναϊκός

Volley League Ανδρών Βόλεϊ

19:00 Novasports 3HD Ζενίτ - Ρεάλ Μαδρίτης EuroLeague Μπάσκετ

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Όσναμπρικ – Αμβούργο Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία Ποδόσφαιρο

19:30 Novasports 4HD Αναντολού Εφές - Μπάγερν Μονάχου EuroLeague Μπάσκετ

21:00 COSMOTE SPORT 7 HD NCAA 2019 – 2020 Battle 4 Atlantis Μπάσκετ

21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Σάλκε - Ουνιόν Βερολίνου Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:30 Novasports 1HD Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο EuroLeague Μπάσκετ

21:45 Novasports 4HD Σουόνσι – Φούλαμ Αγγλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 2HD Μαρσέιγ – Μπρεστ Γαλλικό πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Θέλτα – Βαγιαδολίδ Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

22:00 Novasports 3HD Μπαρτσελόνα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας EuroLeague Μπάσκετ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 23:32

29/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=PX3zirZYl40

Champions League: Προκρίθηκε ως πρώτη η Μπαρτσελόνα - Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα

Το 700ό ματς του Λιονέλ Μέσι με την φανέλα της Μπαρτσελόνα...

NEWSROOM IEFIMERIDA.GR

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τη νίκη επί της Λίβερπουλ και μαζί το προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions League.
ADVERTISING

Οι Παριζιάνοι νίκησαν με 2-1 την ομάδα του Κλοπ, ανέβηκε στους 8 βαθμούς και οι Βρετανοί έμειναν δύο βαθμούς πίσω. Για τον ίδιο όμιλο η Νάπολι κέρδισε 3-1 τον Ερυθρό Αστέρα και έχει στα χέρια της την πρωτιά. Πλέον, η Παρί Σεν Ζερμέν περνά εάν νικήσει στο Βελιγράδι τον Ερυθρό Αστέρα. Η Λίβερπουλ περνά εάν νικήσει τη Νάπολι στο «Ανφιλντ» με 1-0 ή με πάνω από ένα γκολ διαφορά. Η Νάπολι περνά εάν δεν χάσει στο Λίβερπουλ. Σε τριπλή ισοβαθμία Νάπολι - Λίβερπουλ - Παρί, μένει εκτός η Λίβερπουλ.

Η Μπαρτσελόνα «σφράγισε» με νίκη 2-1 στην έδρα της Αϊντχόφεν την πρωτιά του Β' ομίλου, ενώ η Τότεναμ νίκησε 1-0 στο Λονδίνο την Ιντερ και πλέον έχει την ισοβαθμία στη 2η θέση και ελπίδες πρόκρισης. Η Κλαμπ Μπριζ έφυγε με το 0-0 από το Ντόρτμουντ και έδωσε την ευκαιρία στην Ατλέτικο να έχει τον πρώτο λόγο για την πρωτιά στον όμιλο. Προκρίθηκαν και μαθηματικά οι Γερμανοί, στο Europa League από την προηγούμενη αγωνιστική η Μπριζ.

Χάρη σ' ένα... σεληνιασμένο δεύτερο ημίχρονο η Πόρτο κέρδισε με 3-1 την Σάλκε και «κλείδωσε» και μαθηματικά την πρώτη θέση στον τέταρτο όμιλο.

Πλέον, 12 ομάδες έχουν ήδη προκριθεί στη φάση των «16»: Αγιαξ, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν Μονάχου, Μάντσεστερ Σίτι, Ντόρτμουντ, Γιουβέντους, Πόρτο, Ρεάλ Μαδρίτης, Ρόμα, Σάλκε και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στο Europa League θα συνεχίσουν οι Μπενφίκα, Μπριζ και Βαλένθια. Τα υπόλοιπα τέσσερα εισιτήρια για την επόμενη φάση του Champions League, όπως και τα πέντε για το Europa League θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Τέταρτες οριστικά είναι οι ΑΕΚ, Μονακό, Αϊντχόφεν και Γιουνγκ Μπόις.

Αναλυτικά τα αποψινά αποτελέσματα:

Παρί Σεν Ζερμέν - Λίβερπουλ 2-1 (13'  Μπερνάτ, 37' Νεϊμάρ - 45'+1' πεν. Μίλνερ)
Τότεναμ - Ιντερ 1-0 (80' Έρικσεν)
Αϊντχόβεν - Μπαρτσελόνα 1-2 (83' Ντε Γιονγκ -61' Μέσι, 70' Πικέ)
Ντόρτμουντ - Μπριζ 0-0
Νάπολι - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (11' Χάμσικ, 34', 52' Μέρτενς - 57' Μπεν)
Πόρτο - Σάλκε 3-1 (52' Έντερ Μιλιτάο, 55' Χεσούς Κορόνα, 90'+4' Μαρεγκά  - 88' πεν. Μπενταλέμπ)
Ατλέτικο Μαδρίτης - Μονακό 2-0 (1' Κόκε, 24' Γκριεζμάν)
Λοκομοτίβ Μόσχας - Γαλατασαράι 2-0 (43' Κριχόβιακ, 54' Ιγκνάτιεβ)

Οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος

1. Ατλέτικο Μαδρίτης 12

2. Μπορούσια Ντόρτμουντ 10

3. Μπριζ 5

4. Μονακό 1

Η επόμενη αγωνιστική:

Μονακό-Μπορούσια Ντόρτμουντ

Μπριζ-Ατλέτικο Μαδρίτης

2ος όμιλος

1. Μπαρτσελόνα 13

2. Τότεναμ 7

3. Ίντερ 7

4. Αϊντχόβεν 1

Η επόμενη αγωνιστική:

Μπαρτσελόνα-Τότεναμ

Ίντερ-Αϊντχόφεν

3ος όμιλος

1. Νάπολι 9

2. Παρί Σεν Ζερμέν 8

3. Λίβερπουλ 6

4. Ερυθρός Αστέρας 4

Η επόμενη αγωνιστική

Λίβερπουλ-Νάπολι

Ερυθρός Αστέρας-Παρί Σεν Ζερμέν

4ος όμιλος

1. Πόρτο 13

2. Σάλκε 8

3. Γαλατασαράι 4

4. Λοκομοτίβ Μόσχας 3

Η επόμενη αγωνιστική:

Σάλκε-Λοκομοτίβ Μόσχας

Γαλατασαράι-Πόρτο
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
Παρί Σεν Ζερμέν
Λίβερπουλ
Champions League
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/news/461944/champions-league-i-pari-kerdise-2-1-ti-liverpoyl-12-omades-prokrithikan

Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Μπασκόνια και τα ματς της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League ξεχωρίζoυν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 Μπάσκετ

03:00   FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 Μπάσκετ

03:30 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 Μπάσκετ

04:30 COSMOTE SPORT 4 HD Νιου Όρλεανς Πέλικανς - Λος Άντζελες Λέικερς NBA Μπάσκετ

17:50 COSMOTE SPORT 9 HD Αστάνα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ UEFA Europa League

17:50 COSMOTE SPORT 8 HD Τράμπζονσπορ – Χετάφε UEFA Europa League ποδόσφαιρο

17:50 COSMOTE SPORT 7 HD   Κρασνοντάρ – Βασιλεία UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:45 Novasports 4HD Φενέρμπαχτσε – Χίμκι EuroLeague Μπάσκετ

19:55 COSMOTE SPORT 5 HD Μπασακσεχίρ – Ρόμα UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Αλεξάντρια – Βόλφσμπουργκ   UEFA Europa League  ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 8 HD ΒΑΚ Πέλετς – Γκλάντμπαχ UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 7 HD Άλκμααρ – Παρτιζάν UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 6 HD Μπράγκα – Γουλβς UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 3 HD Φέγενορντ – Ρέιντζερς UEFA Europa League ποδόσφαιρο

19:55 COSMOTE SPORT 2 HD Γιουνγκ Μπόις – Πόρτο UEFA Europa League ποδόσφαιρο

20:00 Novasports 5HD Ερυθρός Αστέρας – Βαλένθια EuroLeague Μπάσκετ

20:30 COSMOTE SPORT 4 HD NCAA 2019 – 2020 Battle 4 Atlantis Μπάσκετ

21:00 Novasports 2HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπασκόνια EuroLeague Μπάσκετ

21:00 Novasports 1HD Άλμπα Βερολίνου – Ζάλγκιρις EuroLeague Μπάσκετ

21:05 Novasports 3HD Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βιλερμπάν EuroLeague Μπάσκετ

22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Αϊντχόφεν UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Λουγκάνο – Κοπεγχάγη UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σέλτικ – Ρεν UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD   Λάτσιο – Κλουζ UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Σεβίλλη – Κάραμπαγκ UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Άρσεναλ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης UEFA Europa League ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ντουντελάνζ – ΑΠΟΕΛ UEFA Europa League ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2019, 00:04

28/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=NOR9pHZ_HGo

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

27/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=Ji7KGdBWWH0

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 26 Νοεμβρίου 2019, 00:05
Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Τότεναμ, που θα διεξαχθεί στο Λονδίνο καθώς και τα υπόλοιπα ματς της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League ξεχωρίζoυν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Μιλγουόκι Μπακς - Γιούτα Τζαζ NBA

18:00 COSMOTE SPORT 9 HD Κίμικ – Κομερσέκον CEV Champions League Γυναικών

19:55 COSMOTE SPORT 5 HD Γαλατάσαραϊ – Μπριζ UEFA Champions League

19:55 COSMOTE SPORT 6 HD Λοκομοτίβ Μόσχας – Λεβερκούζεν UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ρεάλ Μαδρίτης - Παρί Σεν Ζερμέν UEFA Champions League 2019-2020

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Αταλάντα - Ντινάμο Ζάγκρεμπ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μάντσεστερ Σίτι - Σαχτάρ Ντόνετσκ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Γιουβέντους - Ατλέτικο Μαδρίτης UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ερυθρός Αστέρας - Μπάγερν Μονάχου UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Τότεναμ – Ολυμπιακός UEFA Champions League

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 26 Νοεμβρίου 2019, 00:05

26/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=ByeeEyHlho0

Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το ματς Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ηρακλής για την Basket League ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

01:00 COSMOTE SPORT 7 HD Νιου Γιορκ Νικς - Μπρούκλιν Νετς NBA

17:00 ΕΡΤ Sports HD Παναχαϊκή – Λεβαδειακός Super League 2

18:00 COSMOTE SPORT 9 HD Ούνικς Καζάν – Ζενίτ VTB United League

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπαχτσεσεχίρ - Αναντολού Εφές TBF Basketball Super League

19:00 ΕΡΤ Sports HD Παναθηναϊκός – Ηρακλής Volley League Ανδρών

19:00 COSMOTE SPORT 4 HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ηρακλής Basket League

20:00 COSMOTE SPORT 2 HD Συνέντευξη Τύπου Ολυμπιακού Champions League

21:30 COSMOTE SPORT 8 HD Ανόβερο – Ντάρμσταντ Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

21:45 Novasports 2HD Χάβρη – Γκινγκάμπ Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 1HD ΣΠΑΛ – Τζένοα Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Άστον Βίλα – Νιουκάστλ Πρέμιερ Λιγκ

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου 2019, 00:04

25/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=mHpZ7FY13As

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η Φλαμένγκο κατέκτησε το δεύτερο Κόπα Λιμπερταδόρες της ιστορίας της

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:08
Η Φλαμένγκο κατέκτησε το δεύτερο Κόπα Λιμπερταδόρες της ιστορίας της

H Φλαμένγκο κατέκτησε τον 2ο τίτλο του Κόπα Λιμπερταδόρες της ιστορίας της, μετά τη νίκη στον συγκλονιστικό τελικό της κορυφαίας λατινοαμεριανικής διοργάνωσης επί της Ρίβερ Πλέιτ με 2-1. Ο αγώνας διεξήχθη στη Λίμα του Περού και η ομάδα της Βραζιλίας πήρε τη μεγάλη νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και με σκόρερ τον Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα στο 88΄και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα της Αργεντινής, που δεν κατάφερε να διατηρήσει τον τίτλο στην κατοχή της, είχε προηγηθεί χάρη σε τέρμα του Μπορέ στο 14ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του δραματικού σε εξέλιξη τελικού, αποβλήθηκαν από τον διαιτητή ο Παλάσιος της Ρίβερ και ο σκόρερ Μπαρμπόσα για την Φλαμένγκο.

Η Φλαμένγκο είχε κερδίσει τον προηγούμενο τίτλο της το 1981, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι με την νίκη της στον τελικό πήρε και το εισιτήριο να μετάσχει στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, που θα γίνει τον Δεκέμβριο στο Κατάρ, όπου θα αναμετρηθεί με τη Λίβερπουλ.

Φλαμένγκο: Ντιέγκο Άλβες, Ραφίνια, Ροντρίγκο Κάιο, Πάμπλο Μάρι, Φιλίπε Λουίς, Αράο (86΄ Βιτίνιο), Ριμπέιρο, Ζέρσον (66΄ Ντιέγκο), Ντε Αρασκαέτα, Γκαμπριέλ, Μπρούνο Ενρίκε.

Ρίβερ Πλέιτ: Αρμάνι, Μοντιέλ, Κουάρτα, Πινόλα, Κόσκο (77΄ Ντίας), Φερνάντες (69΄ Αλβάρες), Πέρες, Παλάσιος, Ντε Λα Κρους, Σουάρες, Σάντος Μπορέ (75΄ Πράτο).

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:13

Super League: Εντός έδρας δοκιμασίες για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:02
Super League: Εντός έδρας δοκιμασίες για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Η 11η αγωνιστική της Super League συνεχίζεται και ολοκληρώνεται με πέντε αναμετρήσεις. Ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα φιλοξενεί την ΑΕΛ και αναζητά τη νίκη για να «πιάσει» τον Ολυμπιακό στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η ΑΕΚ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ τον Άρη, σε μία άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.

Ο Παναθηναϊκός δοκιμάζεται στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό, ενώ ο Ατρόμητος κοντράρεται στο Περιστέρι με τον φιλόδοξο ΟΦΗ. Το πρόγραμμα συμπληρώνει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα και στον Βόλο, που διεξάγεται στην Τρίπολη.

Το Σάββατο ο Πανιώνιο πέτυχε την έκπληξη και κράτησε τον Ολυμπιακό στο 1-1, ενώ η Λαμία νίκησε με 1-0 την Ξάνθη.

Η 11η αγωνιστική:

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

Πανιώνιος-Ολυμπιακός 1-1

Λαμία-Ξάνθη 1-0

Κυριακή 24 Νοεμβρίου

17:00 Ατρόμητος-ΟΦΗ (ΕΡΤ)

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Βόλος (Novasports 2)

18:00 ΠΑΟΚ-ΑΕΛ (PAOK TV)

19:30 ΑΕΚ-Άρης (Novasports 1)

19:30 Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός (ΕΡΤ)

 

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:04

Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πλήρη αγωνιστική δράση περιλαμβάνει το πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά όλες οι επιλογές για την Κυριακή:

00:00 COSMOTE SPORT 4 HD Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Φίνιξ Σανς NBA

10:55 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο, Ίνσμπρουκ, 1ος Γύρος Ανδρών Λουτζ

11:05 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

12:15 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

12:35 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο, Ίνσμπρουκ, 2ος Γύρος Ανδρών Λουτζ

13:00 ΕΡΤ Sports HD Δούκας - Διομήδης Άργους Handball Premier

13:00 COSMOTE SPORT 2 HD Εσπανιόλ – Χετάφε Ισπανικό Πρωτάθλημα

13:15 Novasports 2HD Χρόνιγκεν – Φέγενορντ Ποδόσφαιρο

13:30 Novasports 1HD Μπολόνια – Πάρμα Ποδόσφαιρο

14:00 Novasports 5HD Μίντλεσμπρο – Χαλ Ποδόσφαιρο

14:00 COSMOTE SPORT 9 HD Τενερίφη - Ρεάλ Μπέτις Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας

14:15 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

14:30 COSMOTE SPORT 8 HD Στουτγκάρδη – Καρλσρούη Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

14:40 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο, Ίνσμπρουκ, ομαδικό Λουτζ

14:45 ΕΡΤ Sports HD Α.Ε. Καραϊσκάκης – Χανιά Super League 2

15:00 ΕΡΤ3 ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια Football League

15:00 COSMOTE SPORT 7 HD Οσασούνα – Μπιλμπάο Ισπανικό Πρωτάθλημα

15:30 Novasports 3HD Αϊντχόφεν – Χερενφέιν Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 24 HD Βερόνα – Φιορεντίνα Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 4HD Σασσουόλο – Λάτσιο Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 1HD Ρόμα – Μπρέσια Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Άουγκσμπουργκ - Χέρτα Βερολίνου Γερμανικό Πρωτάθλημα

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Έιμπαρ – Αλαβές Ισπανικό Πρωτάθλημα

17:00 ΕΡΤ Sports HD Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ Super League

17:15 Novasports 2HD Αστέρας Τρίπολης – Βόλος Super League

17:45 ΕΡΤ3 Άρης – Περιστέρι Basket League

18:00 COSMOTE SPORT 9 HD Ολυμπιακός – Μέλσουνγκεν EHF Cup

18:00 PAOK TV ΠΑΟΚ – ΑΕΛ Super League

18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Πρέμιερ Λιγκ

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD Φενέρμπαχτσε – Νταρουσάφακα TBF Basketball Super League

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Χόφενχαϊμ – Μάιντς Γερμανικό Πρωτάθλημα

19:00 Eurosport 2 ISL Λονδίνο Κολύμβηση

19:00 Novasports 3HD Σαμπντόρια – Ουντινέζε Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μπασκόνια – Βαλένθια Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Βιγιαρεάλ – Θέλτα Ισπανικό Πρωτάθλημα

19:30 ΕΡΤ Sports HD Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός Super League

19:30 Novasports 1HD ΑΕΚ – Άρης Super League

20:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις

21:45 Novasports 3HD Λέτσε – Κάλιαρι Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βαγιαδολίδ – Σεβίλλη Ισπανικό Πρωτάθλημα

22:00 Novasports 2HD Τουλούζ – Μαρσέιγ Ποδόσφαιρο

22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Χιούστον Ρόκετς - Ντάλας Μάβερικς NBA

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2019, 00:03

24/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=-YYgXKJK9zM

Η πιο επικίνδυνη λαβή που απαγορεύτηκε στο WWE

Όχι στο σπίτι, αλλά πουθενά δε θα πρέπει να δοκιμαστεί ξανά η συγκεκριμένη λαβή.

O John Cena κάνει κεφαλοκλείδωμα στον The Rock κατά τη διάρκεια της Wrestlemania το 2016
O John Cena κάνει κεφαλοκλείδωμα στον The Rock κατά τη διάρκεια της Wrestlemania το 2016 AP PHOTO/MEL EVANS

Αν έχεις παρακολουθήσει έστω και μία φορά στη ζωή σου αγώνα του WWE, τότε γνωρίζεις πολύ καλά πως υπάρχουν πολύ εντυπωσιακές κινήσεις, που μπορούν να γίνουν μέσα σε ένα ρινγκ. Κάθε παλαιστής μάλιστα μπορεί να έχει εφεύρει κάποια δικιά του χαρακτηριστική κίνηση ή να έχει συνηθίσει το κοινό σε συγκεκριμένες λαβές, άλματα, πιασίματα. Μπορεί να φαίνονται απλά στην τηλεόραση όλα αυτά, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν είναι στην πραγματικότητα. Χρειάζεται πολλή συγκέντρωση και ώρες προπόνησης, προκειμένου να πάει σωστά μια τέτοια φαντασμαγορική κίνηση, χωρίς να υπάρξει σοβαρός τραυματισμός για κάποιον αθλητή. Όσο πιο δύσκολη η λαβή, τόσο πιο εύκολα μπορεί να προκληθεί κάποιος τραυματισμός.

Η πιο επικίνδυνη λαβή που απαγορεύτηκε στο WWE
Η κίνηση piledriver

Υπάρχουν μάλιστα και κινήσεις, οι οποίες εξαιτίας της επικινδυνότητάς τους, απαγορεύτηκαν από τα ρινγκ. Όπως για παράδειγμα η κίνηση γνωστή και ως 'piledriver'. Σε αυτήν, ο ένας αθλητής σηκώνει τον αντίπαλό του ανάποδα (με το κεφάλι προς τα κάτω και τα πόδια προς τα πάνω) και στη συνέχεια τον πετάει στο έδαφος. Οι τραυματισμοί παλαιότερα ήταν πολλοί κι έτσι η κίνηση ανήκει πλέον μόνο σε αγώνες του παρελθόντος.

Ωστόσο, η πιο επικίνδυνη που έχει δει ποτέ το κοινό live ήταν το 'Burning Hammer'. Μπορεί να θυμίζει όνομα σκανδιναβικής μέταλ μπάντας, αλλά ουσιαστικά μιλάμε για την κίνηση που είχε εμπνευστεί ο Ιάπωνας Κέντα Κομπάσι. Τι έκανε; Σήκωνε τον αντίπαλό του στις πλάτες (σαν ξύλο) και στη συνέχεια τον άφηνε με δύναμη στο έδαφος με το πρόσωπο να χτυπάει κάτω. Έκανε τη συγκεκριμένη κίνηση μόλις 7 φορές στην καριέρα του και στις περισσότερες ο αντίπαλός του τραυματίστηκε σοβαρά.

Πάντως, ο John Cena αρκετά χρόνια αργότερα έκανε μια αντίστοιχη κίνηση (σε κάπως πιο light βαθμό), με το γνωστό Attitude Adjustment.

https://www.youtube.com/watch?v=EuEoimAW604&feature=emb_logo

Kenta Kobashi debuts the burning hammer

Super League: Δοκιμάζεται στη Νέα Σμύρνη ο Ολυμπιακός

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 23 Νοεμβρίου 2019, 00:02
Super League: Δοκιμάζεται στη Νέα Σμύρνη ο Ολυμπιακός

Με δύο παιχνίδια ξεκινάει η 10η στροφή του πρωταθλήματος της Super League. Στο σημαντικότερο ματς του Σαββάτου ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και αναζητά τη νίκη για να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Λίγη ώρα αργότερα στη Λαμία κοντράρονται η τοπική ομάδα με την Ξάνθη.

Την Κυριακή ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την ΑΕΛ και η ΑΕΚ τον Άρη, ενώ στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό. Παράλληλα, διεξάγονται οι  αναμετρήσεις Ατρόμητος-ΟΦΗ και Αστέρας Τρίπολης-Βόλος.

Η 10η αγωνιστική:

Σάββατο 23 Νοεμβρίου

19:30 Πανιώνιος-Ολυμπιακός (Novasports 2)

20:00 Λαμία-Ξάνθη (ΕΡΤ)

Κυριακή 24 Νοεμβρίου

17:00 Ατρόμητος-ΟΦΗ (ΕΡΤ)

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Βόλος (Novasports 2)

18:00 ΠΑΟΚ-ΑΕΛ (PAOK TV)

19:30 ΑΕΚ-Άρης (Novasports 1)

19:30 Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός (ΕΡΤ)

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 23 Νοεμβρίου 2019, 00:04

Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 23 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πλήρη αγωνιστική δράση περιλαμβάνει το πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά όλες οι επιλογές για το Σάββατο:

02:00 FOX Sports NCAA Basketball

04:00 FOX Sports NCAA Basketball

05:30 COSMOTE SPORT 4 HD Λος Άντζελες Κλίπερς - Χιούστον Ρόκετς NBA

09:55 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία

11:00 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

11:00 Eurosport 2 Τελικός ανδρών Κέρλινγκ

12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ρωσία – Καναδάς Τελικοί Davis Cup τένις

12:00 novasports.gr ΑΕΚ K19 - Άρης Κ19 Ποδόσφαιρο

12:10 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

14:00 COSMOTE SPORT 8 HD Αμβούργο - Ντινάμο Δρέσδης Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

14:00 ΕΡΤ Sports HD ΠΑΟΚ – Βουλιαγμένη Ελληνικό Πρωτάθλημα Πόλο Α1

14:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λεγανές – Μπαρτσελόνα Ισπανικό Πρωτάθλημα

14:00 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία

14:05 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Γουέστ Χαμ – Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ

14:30 Novasports 2HD Τσάρλτον – Κάρντιφ Ποδόσφαιρο

15:00 COSMOTE SPORT 7 HD Παγκόσμιο Κύπελλο Ενόργανης Γυμναστικής

15:00 ΕΡΤ3 Θεσπρωτός - Τρίκαλα AO Football League

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Ρωσία – Καναδάς Τελικοί Davis Cup τένις

15:45 ΕΡΤ Play4 Ιωνικός – Κολοσσός EKO Basket League

15:45 ΕΡΤ Play3 Λάρισα – Ήφαιστος EKO Basket League

15:45 ΕΡΤ Play2 ΠΑΟΚ – Ρέθυμνο EKO Basket League

15:45 ΕΡΤ Play1 Προμηθέας – Πανιώνιος EKO Basket League

16:00 Eurosport 2 Τελικός γυναικών Κέρλινγκ

16:00 Novasports 1HD Αταλάντα – Γιουβέντους Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 9 HD Ουνιόν Βερολίνου – Γκλάντμπαχ Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 COSMOTE SPORT 4 HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βόλφσμπουργκ Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 COSMOTE SPORT 8 HD Βέρντερ Βρέμης – Σάλκε Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Φορτούνα Ντίσελντορφ - Μπάγερν Μονάχου Γερμανικό Πρωτάθλημα

16:50 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Levi Σκι

17:00 COSMOTE SPORT 5 HD Μπέτις – Βαλένθια Ισπανικό Πρωτάθλημα

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Κρίσταλ Πάλας – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ

17:00 Novasports 4HD Σουόνσι – Μίλγουολ Ποδόσφαιρο

17:45 ΕΡΤ Sports HD Λαύριο Megabolt – ΑΕΚ Basket League

18:30 Novasports 3HD Λυών – Νις Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup  2ος ημιτελικός τένις

19:00 Eurosport 2 ISL Λονδίνο  Κολύμβηση

19:00 Novasports 1HD Μίλαν – Νάπολι Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 3 HD Λειψία – Κολωνία Γερμανικό Πρωτάθλημα

19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι Πρέμιερ Λιγκ

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα - Ατλέτικο Μαδρίτης Ισπανικό Πρωτάθλημα

19:30 Novasports 2HD Πανιώνιος – Ολυμπιακός Super League

20:00 ΕΡΤ Sports HD Λαμία - Ξάνθη ΑΟ Super League

20:45 Novasports 4HD Άγιαξ – Χεράκλες Ποδόσφαιρο

21:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μπαρτσελόνα – Φλένσμπουργκ VELUX EHF Champions League χάντμπολ

21:00 Novasports 3HD Μετς – Ρεμς Ποδόσφαιρο

21:30 COSMOTE SPORT 9 HD Μπούστο Αρσίτσιο - Σαν Μπερνάρντο Κούνεο Ιταλικό Πρωτάθλημα Γυναικών

21:45 Novasports 1HD Τορίνο – Ίντερ Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Μαδρίτης - Ρεάλ Σοσιεδάδ Ισπανικό Πρωτάθλημα

22:00 ONE Channel Φλαμένγκο - Ρίβερ Πλέιτ τελικός Κόπα Λιμπερταδόρες

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup 2ος ημιτελικός τένις

23:15 Eurosport 1 Global Champions Tour, Πράγα Ιππασία

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 23 Νοεμβρίου 2019, 00:03

23/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=vW6Pn4VRLLk

Σκοποβολή: Ασημένια η Κορακάκη στο μεικτό του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Επιμέλεια: Κώστας Χολίδης Δημοσίευση: 22 Νοε. 2019

Η Άννα Κορακάκη μαζί με τον Ινδό Σαουράμπ Τσοντχάρι κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στο μεικτό αγώνισμα του αεροβόλου πιστολιού 10μ στους Τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων ISSF 2019 που διεξάγονται στην Κίνα.

Με τουλάχιστον ένα ακόμα μετάλλιο θα επιστρέψει στην Ελλάδα η Άννα Κορακάκη από τη συμμετοχή της στους Τελικούς Παγκοσμίων Κυπέλλων ISSF 2019 που διεξάγονται στην πόλη Πουτιάν της Κίνας.

Μετά την πέμπτη θέση στο τελικό του Σπορ Πιστολιού Γυναικών (πυροβόλο), αυτή την φορά η κορυφαία Ελληνίδα σκοπεύτρια κατάφερε να ανέβει στο βάθρο.

Έπειτα από κλήρωση αγωνίστηκε στο μεικτό αγώνισμα του αεροβόλου πιστολιού 10μ μαζί με τον Ινδό Σαουράμπ Τσοντχάρι. Οι δυο πέρασαν εύκολα από τον προκριματικό γύρο με 585/600 και στη συνέχεια με 389/400 πήραν το εισιτήριο για τον τελικό.

Εκεί έχασαν από τον Αρτέμ Τσερνούσοβ (Ρωσία) και την Μάνου Μπάκερ (Ινδία) και έτσι κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο.

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το ματς Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ για την 10η αγωνιστική της EuroLeague ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Μιλγουόκι Μπακς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς NBA

09:55 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία

12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Σερβία – Ρωσία Τελικοί Davis Cup τένις

13:00 COSMOTE SPORT 1 HD UEFA European Qualifiers – Κλήρωση

14:00 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία

15:00 Eurosport 2 Ημιτελικά γυναικών Κέρλινγκ

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Σερβία – Ρωσία Τελικοί Davis Cup τένις

16:00 ΕΡΤ Sports HD Πλατανιάς - Δόξα Δράμας Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2

18:50 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Σκι

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μεγάλη Βρετανία – Γερμανία Τελικοί Davis Cup τένις

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Αργεντινή – Ισπανία Τελικοί Davis Cup τένις

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Άουε - Σαν Πάουλι Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

20:00 Eurosport 2 Μικρός τελικός γυναικών Κέρλινγκ

21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν Γερμανικό Πρωτάθλημα

21:30 Novasports 1HD Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ EuroLeague

21:45 Novasports 24 HD Φούλαμ – ΚΠΡ Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 3HD Παρί Σεν Ζερμέν – Λιλ Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 4HD Βιλερμπάν – Φενέρμπαχτσε EuroLeague

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λεβάντε – Μαγιόρκα Ισπανικό Πρωτάθλημα

22:00 Novasports 5HD Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ EuroLeague

22:00 Novasports 2HD Ρεάλ Μαδρίτης - ΤΣΣΚΑ Μόσχας EuroLeague

22:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μεγάλη Βρετανία – Γερμανία Τελικοί Davis Cup  τένις

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Αργεντινή – Ισπανία Τελικοί Davis Cup τένις

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2019, 00:02

22/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=4n08GAGWqpU

 

Γυμναστική: Προκρίθηκε ο Πετρούνιας στον τελικό

Επιμέλεια: Κώστας Χολίδης Δημοσίευση: 21 Νοε. 2019

Ο Λευτέρης Πετρούνιας προκρίθηκε στον τελικό των κρίκων στο παγκόσμιο κύπελλο ενόργανης γυμναστικής του Κότμπους με την δεύτερη καλύτερη επίδοση.

Δυναμικό ξεκίνημα έκανε ο Λευτέρης Πετρούνιας στο προ-Ολυμπιακό παγκόσμιο κύπελλο ενόργανης γυμναστικής του Κότμπους, εξασφαλίζοντας με πολύ καλή εμφάνιση το εισιτήριο για τον τελικό του Σαββάτου (23/11) στους κρίκους, όπου θα συγκρουστεί με τον Κινέζο Γιανγκ Λιου για το πολυπόθητο χρυσό μετάλλιο, ενώ αντίθετα ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης δεν μπόρεσε να πλασαριστεί στην προνομιούχο οκτάδα.

Στην επιστροφή του στη Γερμανία, περίπου ενάμιση μήνα μετά το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Στουτγάρδης, ο «χρυσός» Ολυμπιονίκης των κρίκων έδειξε σαφώς βελτιωμένος και συγκέντρωσε 14,933 βαθμούς, παρουσιάζοντας με κάποιες τροποποιήσεις το πρόγραμμά του, που έχει συντελεστή δυσκολίας 6,300.

Η επίδοση του Πετρούνια (0,200 β. μεγαλύτερη από ό,τι στον τελικό της Στουτγάρδης) ήταν αρκετά υψηλή, ώστε να του χαρίσει τη 2η θέση στον προκριματικό και φυσικά το εισιτήριο για την οκτάδα του τελικού του Σαββάτου (23/11, 17:00 - 18:00 ώρα Ελλάδας, COSMOTE SPORT 7).

Εκεί, αναμένεται να «κονταροχτυπηθεί» με τον κορυφαίο του προκριματικού, τον Κινέζο Γιανγκ Λιου (15,100 β.), σε μια μονομαχία όπου η νίκη ισοδυναμεί με μισό Ολυμπιακό εισιτήριο:

Ο 25χρονος Κινέζος έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα από πέρσι, δεδομένου ότι μετρά ήδη δύο χρυσά μετάλλια σε παγκόσμια κύπελλα, και εφόσον κερδίσει στο Κότμπους θα υποχρεώσει τον Έλληνα «άρχοντα των κρίκων» να κυνηγήσει ένα εξαιρετικά δύσκολο «3 στα 3» στους ισάριθμους εναπομείναντες αγώνες, τον προσεχή Φεβρουάριο και Μάρτιο, προκειμένου να υπερισχύσει στην τελική κατάταξη.

Εάν, όμως, ο Πετρούνιας επικρατήσει μεθαύριο και μειώσει σε 2-1 νίκες, παρότι δεν βρίσκεται ακόμα στην καλύτερη φόρμα του, θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα αποκτήσει ένα καθοριστικό ψυχολογικό πλεονέκτημα για την συνέχεια.

Την οκτάδα του τελικού των κρίκων, έχοντας πάντως αρκετά χαμηλότερες βαθμολογίες από το δίδυμο των πρωταγωνιστών, συμπληρώνουν κατά σειρά πρόκρισης οι Κόρτνεϊ Τάλοχ (Βρετανία, 14,766 β.), Αρτούρ Αβετισιάν (Αρμενία, 14,666 β.), Τακούγια Ναγκάνο (Ιαπωνία, 14,600 β.), Ίγκορ Ραντιβίλοφ (Ουκρανία, 14,566 β.), Χάο Γιόου (Κίνα, 14,533 β.) και Βαχάγκν Νταβτιάν (Αρμενία, 14,500 β.).

Ανάμεσα στους φιναλίστ θα μπορούσε να είχε βρεθεί και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης, ο οποίος όμως δεν κατόρθωσε να κάνει άλλη μία επίδειξη των μεγάλων δυνατοτήτων του, περιορίστηκε στους 14,000 βαθμούς και κατέλαβε τη 13η θέση μεταξύ 34 αθλητών

Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Οι προσδοκίες για αντίδραση της Φενερμπαχτσέ στη Βαρκελώνη δεν επιβεβαιώθηκαν, με την τουρκική ομάδα να διασύρεται στο «ντέρμπι» της 9ης αγωνιστικής της Euroleague από την Μπαρτσελόνα. Οι «μπλαουγκράνα» δεν αγχώθηκαν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, φτάνοντας άνετα στο τελικό 89-63, απέναντι στην ομάδα του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς που σήκωσε... λευκή πετσέτα στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες και στην κορυφή της κατάταξης με ρεκόρ 7-2, πιάνοντας τις Αρμάνι Μιλάνο και Αναντολού Εφές, τη στιγμή που η Φενέρ «βυθίστηκε» στο 2-7.

«Δήμιος» των Ισπανών ο Κόρι Χίγκινς με 22 πόντους, ενώ από την τουρκική ομάδα προσπάθησε ο Τζόφρι Λοβέρν με 12. Ο Κώστας Σλούκας έμεινε στο παρκέ για 24 λεπτά με απολογισμό 7 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 5 ασίστ, αλλά και 3 λάθη.

Στη χώρα των Βάσκων, ένα σερί 9-0 της Μπασκόνια (σ.σ. από το εις βάρος της 67-70 έγραψε το 76-70) στο τελευταίο δίλεπτο της αναμέτρησης, το οποίο συνοδεύτηκε από εξαιρετικές άμυνες της ομάδας του Βέλιμιρ Περάσοβιτς, έφερε την ανατροπή και την 4η νίκη των γηπεδούχων. Οι Ισπανοί επικράτησαν με 80-70 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, «γκρεμίζοντας» την πρωταθλήτρια Ευρώπης από την κορυφή (ρεκόρ 6-3).

Συγκλονιστική εμφάνιση από τον Τορνικέ Σενγκέλια με 22 πόντους, ενώ από τους Ρώσους οι 17 πόντοι των Μάικ Τζέιμς και Γιάνις Στρέλνιεκς δεν ήταν αρκετοί για το «διπλό». Τέσσερα λεπτά κράτησε στο παρκέ τον Κώστα Κουφό ο Δημήτρης Ιτούδης, με τον ομογενή σέντερ να μένει στο μηδεν στην επίθεση και να περιορίζεται σε 1 ριμπάουντ.

Η 9η αγωνιστική:

Τρίτη 19 Νοεμβρίου

Ζαλγκίρις Κάουνας-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 85-86

Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός 85-82

Άλμπα Βερολίνου-Ερυθρός Αστέρας 92-80

Βιλερμπάν-Αναντολού Εφές 84-90

Αρμάνι Μιλάνο-Μακάμπι Τελ Αβίβ 92-88

Ρεάλ Μαδρίτης-Χίμκι 104-76

Βαλένθια-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου

Μπαρτσελόνα-Φενερμπαχτσέ 89-63

Μπασκόνια-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 80-70

Η κατάταξη

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου 2019, 00:05

Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός για την Ευρωλίγκα ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

02:00 FOX Sports NCAA College Basketball

02:30 COSMOTE SPORT 4 HD Ντάλας Μάβερικς - Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς NBA

12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Φάση ομίλων

18:00 COSMOTE SPORT 9 HD Ντιναμό Μόσχας - Ουραλότσκα CEV Champions League βόλεϊ Γυναικών

18:00 ΕΡΤ Sports HD Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ League Cup βόλεϊ «Νίκος Σαμαράς¨

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Προημιτελικός

20:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μαγδεβούργο - Φούσε Βερολίνου χάντμπολ Liqui Moly Bundesliga

20:00 Novasports 4HD Ζάλγκιρις - Ερυθρός Αστέρας EuroLeague

21:00 COSMOTE SPORT 7 HD Φλόριντα Γκέιτορς - Σεντ Τζόζεφ NCAA

21:00 Novasports 2HD Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός EuroLeague

21:45 Novasports 1HD Αρμάνι Μιλάνο - Αναντολού Εφες EuroLeague

22:00 Novasports 3HD Βαλένθια – Χίμκι EuroLeague

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Προημιτελικός

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 21 Νοεμβρίου 2019, 00:01

21/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=LnbS_L9iVsI&t=139s

 

Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα ματς ΠΑΟΚ – Σαραγόσα, Μπάμπεργκ – Περιστέρι για το Basketball Champions League, το παιχνίδι Προμηθέας – Ουλμ για το Eurocup και οι αναμετρήσεις της Ευρωλίγκας ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Νιου Όρλεανς Πέλικανς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς NBA

12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Φάση ομίλων

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

17:00 COSMOTE SPORT 9 HD Βάκιφμπανκ – Σκάντιτσι CEV Champions League βόλεϊ Γυναικών

18:30 Novasports 2HD Ούνικς Καζάν – Ναντέρ Eurocup

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Ολυμπιακός – Πορφύρας CEV Challenge Cup βόλεϊ Γυναικών

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Φάση ομίλων

19:00 ΕΡΤ Sports HD ΠΑΟΚ – Σαραγόσα Basketball Champions League

19:30 Novasports 1HD Προμηθέας – Ουλμ Eurocup

21:00 ΕΡΤ Sports HD Μπάμπεργκ – Περιστέρι Basketball Champions League

21:00 Novasports 3HD Ανδόρα - Βίρτους Μπολόνια Eurocup

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Ρεάλε Μούτουα Φενέρα Κιέρι – Κάζαλματζορε Ιταλικό Πρωτάθλημα  βόλεϊ Γυναικών

22:00 Novasports 2HD Μπασκόνια - ΤΣΣΚΑ Μόσχας EuroLeague

22:00 Novasports 1HD Μπαρτσελόνα – Φενέρμπαχτσε EuroLeague

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις  Φάση ομίλων

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2019, 00:02

20/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=bov5SpCEjcI
ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα ματς του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού στην Ευρωλίγκα, την ΑΕΚ στο Basketball Champions League και τα ματς για τα προκριματικά του Euro 2020 ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

02:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπρούκλιν Νετς - Ιντιάνα Πέισερς NBA

12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

19:00 ΕΡΤ Sports HD ΑΕΚ - Ράστα Βέχτα Basketball Champions League

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Μαυροβούνιο – Λευκορωσία Διεθνής Φιλικός Αγώνας

19:30 Novasports 2HD Ζάλγκιρις - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ EuroLeague

20:00 ΕΡΤ Play1 Ολυμπιακός – Σπαντάου Πόλο

21:00 Novasports 5HD Άλμπα Βερολίνου - Ερυθρός Αστέρας EuroLeague

21:30 Novasports 1HD Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός EuroLeague

21:45 COSMOTE SPORT 5 HD Ουαλία – Ουγγαρία Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 9 HD Σλοβακία – Αζερμπαϊτζάν Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Λετονία – Αυστρία Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD Πολωνία – Σλοβενία Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Βέλγιο – Κύπρος Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Γερμανία - Βόρεια Ιρλανδία Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ολλανδία – Εσθονία Euro 2020 – Προκριματικά

21:45 Novasports 4HD Βιλερμπάν - Αναντόλου Εφές EuroLeague

21:45 Novasports 3HD Αρμάνι Μιλάνο - Μακάμπι Τελ Αβίβ EuroLeague

22:00 Novasports 2HD Ρεάλ Μαδρίτης – Χίμκι EuroLeague

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup τένις Φάση ομίλων

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2019, 00:03

19/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=_-jux8IDcpE

Τσιτσιπάς:

«Νιώθω απίστευτα που κρατάω στα χέρια μου αυτό το τρόπαιο»

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019, 00:04
Τσιτσιπάς: «Νιώθω απίστευτα που κρατάω στα χέρια μου αυτό το τρόπαιο»

Στη συγκέντρωση, στη ψυχή και το θράσος που είχε στα παιχνίδια του στο ATP Finals απέδωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς την ονειρική του πορεία και την κατάκτηση του τροπαίου στο τουρνουά των κορυφαίων της χρονιάς στις δηλώσεις που έκανε μετά τον άθλο του στο Λονδίνο.

Ο Έλληνας τενίστας δεν παρέλειψε να συγχαρεί τον αντίπαλό του, Ντομινίκ Τιμ για τη μάχη που έδωσε στον μεταξύ τους τελικό, ενώ στάθηκε και στο πόσο σημαντικός είναι αυτός ο τίτλος για την εξέλιξη και τη μετέπειτα πορεία του.

«Πολλά συγχαρητήρια στον Ντόμινικ. Είσαι έμπνευση για εμένα και για πολλούς άλλους στο χώρο του τένις», είπε αρχικά ο Τσιτσιπάς απευθυνόμενος στον αντίπαλό του. Έγινε μια πολύ όμορφη μάχη για το άθλημά μας. Πολλά συγχαρητήρια στον αντίπαλό μου για τη σκληρή δουλειά που έχει κάνει όλη τη χρονιά» τόνισε αρχικά στην Cosmote tv ο Τσιτσιπάς για τον αντίπαλό του.

Εν συνεχεία ανέφερε: «Νιώθω απίστευτα που κρατάω αυτό το τρόπαιο. Ευχαριστώ την ομάδα μου, τον πατέρα μου και τον ατζέντη μου για τη στήριξη. Αυτό το τουρνουά ήταν φανταστικό και τόσο ξεχωριστό για εμένα. Δεν έχω λάβει ποτέ ξανά τόση αγάπη και στήριξη από τον κόσμο. Ένα μεγάλο κομμάτι της επιτυχίας το χρωστάω στον κόσμο που με στήριξε».

Καταλήγοντας ο νέος βασιλιάς του ΑΤP Finals επισήμανε: «Είναι μια πολύ σημαντική στιγμή για την εξέλιξή μου ως παίκτης. Φάνηκε όλη η δουλειά που έκανα φέτος. Αυτή την εβδομάδα φάνηκε μια από τις καλύτερες εκδοχές του εαυτού μου. Έπαιξα με πολύ θράσος και ψυχή. Ήμουν πολύ πιο συγκεντρωμένος σε αυτό το παιχνίδι και έπαιζα σαν να μην υπάρχει αύριο σε κάθε μπάλα».

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 18 Νοεμβρίου 2019, 00:13

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ!

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019, 22:50
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ!

Με χρυσά γράμματα έγραψε το όνομά του στην ιστορία του παγκόσμιου τένις ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς την Κυριακή πανηγύρισε την κατάκτηση του ATP Finals στο «Ο2 Αrena», ολοκληρώνοντας έτσι με θριαμβευτικό τρόπο την ονειρική του πορεία στο Λονδίνο.

Ο 21χρονος πρωταθλητής μας, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, επικράτησε με ανατροπή 2-1 σετ (6-7,6-2, 7-6) του Ντομινίκ Τιμ σε έναν συγκλονιστικό τελικό, όπου έσπασαν καρδιές και κατέκτησε το πιο σημαντικό τρόπαιο της καριέρας του, όντας ο πρώτος εκπρόσωπος του ελληνικού τένις που φτάνει σε αυτήν τη μοναδική διάκριση.

Ο Τσιτσιπάς έχασε το πρώτο σετ στο τάι μπρέικ, πήρε εύκολα το δεύτερο με 6-2, ενώ οδήγησε στο τάι μπρέικ το τρίτο, όπου με 7-4 αναδείχθηκε νικητής στον τελικό των τελικών.

Η απονομή στον νέο «βασιλιά» του ATP Finals:

Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  18 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Η μονομαχία του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντομινίκ Τιμ στον τελικό του ATP Finals, το Grand Prix της F1 στη Βραζιλία, η αναμέτρηση του Περιστερίου με τον ΠΑΟΚ, για τη Basket League και οι αγώνες των προκριματικών του Euro 2020 ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σικάγο Μπουλς - Μπρούκλιν Νετς NBA μπάσκετ

02:05 Eurosport 1 WTCR Μηχανοκίνητα

02:05 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS23 Coramba 2 Αυστραλία

02:50 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS24 Lower Bucca 2 Αυστραλία

03:00 COSMOTE SPORT 7 HD UFC Fight Night 2019 Γιαν Μπλάχοβιτς - Ρονάλντο Σόουζα

04:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS25 Wedding Bells 2 Power Stage Αυστραλία

04:45 Eurosport 1 WTCR Μηχανοκίνητα

09:15 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 Μηχανοκίνητα

09:45 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 Μηχανοκίνητα

10:15 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 Μηχανοκίνητα

11:45 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:00 ΕΡΤ Sports HD Άρης Νίκαιας – Δράμα Handball Premier χάντμπολ

13:05 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπαρτσελόνα – Εστουντιάντες Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας μπάσκετ

14:00 Eurosport 2 Φάση ομίλων Κέρλινγκ

14:15 COSMOTE SPORT 8 HD Τόφας – Φενέρμπαχτσε TBF Basketball Super League 2019-20 μπάσκετ

14:30 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

14:45 Eurosport 1 Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

14:45 COSMOTE SPORT 9 HD Κίελο – Ανόβερο Liqui Moly Bundesliga χάντμπολ

14:45 ΕΡΤ Sports HD Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

15:00 Eurosport 2 Φάση ομίλων Κέρλινγκ

15:00 ΕΡΤ3 Καβάλα - Καλαμάτα Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 4 HD Λοκομοτίβ Κουμπάν – Κάλεβ VTB United League μπάσκετ

16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Λουξεμβούργο – Πορτογαλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD   Σερβία – Ουκρανία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

16:45 ΕΡΤ Sports HD Περιστέρι – ΠΑΟΚ Basket League  μπάσκετ

17:00 ΕΡΤ Play1 Ελλάδα (Γ) - Ισλανδία (Γ) Μπάσκετ

17:45 COSMOTE SPORT 9 HD Κίελο – Ανόβερο Liqui Moly Bundesliga χάντμπολ

19:00 ΕΡΤ Sports HD - COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Αγώνας

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD Κόσοβο – Αγγλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βουλγαρία – Τσεχία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας 2019 - 2020

20:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο  Τσιτσιπάς-Τιμ Τελικός τένις

20:45 Eurosport 1 Όπεν Β. Ιρλανδίας   Σνούκερ

21:00 Eurosport 2 ISL Ουάσινγκτον Κολύμβηση

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Μολδαβία - Ισλανδία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Αλβανία – Γαλλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ανδόρα – Τουρκία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD NASCAR Cup Series 2019 Homestead Miami Ford EcoBoost 400

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Φλόριντα Γκέιτορς – Κονέκτικατ NCAA 2019 – 2020 μπάσκετ

22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Σακραμέντο Κινγκς - Μπόστον Σέλτικς NBA μπάσκετ

23:50 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 Ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019, 00:12

18/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=vufxQ_UPNMM

Βασιλιάς ο Τσιτσιπάς!

Επικός θρίαμβος επί του Τιμ κατέκτησε την κούπα στο ATP Finals (ΒΙΝΤΕΟ)

tsitsipas-1205088

Ο βασιλιάς του παγκοσμίου τένις είναι Ελληνας. Κι όμως είναι αλήθεια. Ο 21χρονος Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε πραγματικότητα ένα παραμύθι για τον ελληνικό αθλητισμό.

Ανέτρεψε όλα τα δεδομένα και έγινε ο νέος βασιλιάς του παγκοσμίου τένις. Μετά από συγκλονιστικό τελικό που έγινε στο Ο2 του Λονδίνου και απόλαυσαν εκατομμύρια θεατές σε όλο τον πλανήτη ο Τσιτσιπάς παρότι βρέθηκε με τη πλάτη στον τοίχο χάνοντας με 1-0 σετ και 5-4 γκέιμ στο 3ο σετ κατάφερε να νικήσει τον Ντομινίκ Τιμ και να πάρει τον τίτλο.

Σε αγώνα που ήταν ακατάλληλος για καρδιακούς ο Τσιτσιπάς έδειξε τη μεγάλη του κλάση και με καλό σερβίς αλλά και τις κατάλληλες επιστροφές στο τάι μπρέικ του 3ου σετ πήρε τη νίκη.

Το προβάδισμα Τιμ στο 1ο σετ

To πρώτο σετ ήταν πολύ κλειστό με τους δύο τενίστες να παίζουν πολύ καλές στις αλλαγές αλλά χωρίς μεγάλα ρίσκα. Δεν έγινε κανένα μπρέικ ωστόσο οι δύο τενίστες έχασαν από δύο μπρέικ πόιντ για να κάνουν μπρέικ. Ο Τιμ στο 7ο γκέιμ είχε δύο μπρέικ πόιντ που έσβησε ο Ελληνας τενίστας και ο Τσιτσιπάς είχε δύο μπρεικ στο 8ο γκέιμ τα οποία δεν εκμεταλλεύτηκε. Το ματς οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ όπου ο Τιμ ήταν στη θέση του οδηγού με 5-2, ο Τσιτσιπάς ισοφάρισε 6-6 αλλά με ένα άουτ του Ελληνα τενίστα και έναν άσσο του Αυστριακού έγινε το 8-6.

Σαρωτικός Τσιτσιπάς στο 2ο σετ

Η… οργισμένη απάντηση του Τσιτσιπά ήρθε στο 2ο σετ όπου με εμφατικό τρόπο έκανε μπρέικ στο 1ο και στο 3ο γκέιμ και διατηρώντας και το σερβίς του εκτόξευσε τη διαφορά στο 4-0. Ο Τιμ δεν απάντησε ποτέ και μετά από ένα χαμένο σετ μπολ ο Τσιτσιπάς έκανε το 6-2 και το 1-1 σετ.

LIVE: Τσιτσιπάς - Τιμ

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει τον Ντόμινικ Τιμ στον τελικό του ATP Finals στο Λονδίνο και το Sport24.gr σας μεταφέρει την σπουδαία αναμέτρηση από την O2 Arena του Λονδίνου.

ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ
ΤΙΜ
ATP FINALS
7 - 6
3 '
TΕΛ
HIGHLIGHTS ► Τα σετ: 6-7 (6), 6-2, 7-6 (4)
Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα όποτε υπάρχει νέα καταχώρηση - δεν χρειάζεται refresh
23:07
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς παρέλαβε το τρόπαιο και αφού πρώτα έδωσε συγχαρητήρια στον Ντόμινικ Τιμ τόνισε: "Θέλω να ευχαριστήσω όλη την ομάδα του. Θέλω να σας ευχαριστήσω για την υποστήριξη σας. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο. Το χρωστάω σε σας. Ελπίζω να ευχαριστηθήκατε και εσείς όλα τα παιχνίδια".
μοιράσου το permalink

Έπος! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς είναι ο νέος βασιλιάς στο Λονδίνο

Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό επιιβλήθηκε του Τιμ με 2-1 σετ (6-7, 6-2, 7-6)

22:52   17/11/2019
Έπος! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς είναι ο νέος βασιλιάς στο Λονδίνο

Σε ένα παιχνίδι που θα του μείνει αξέχαστο ο Έλληνας τενίστας κατέκτησε το τρόπαιο στο ATP Finals στο Λονδίνο επικρατώντας στον τελικό του Αυστριακού Ντομινίκ Τίμ.

NEWSBEAST.GR

ATP Finals: Ο Ντόμινικ Τιμ αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον τελικό

Τιμ και Τσιτσιπάς έχουν αναμετρηθεί άλλες έξι φορές στο παρελθόν,

με το σκορ να είναι στο 4-2 υπέρ του Αυστριακού

ATP Finals: Ο Ντόμινικ Τιμ αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον τελικό

Ο Αυστριακός τενίστας επιβλήθηκε με 2-0 σετ του Αλεξάντερ Ζβέρεφ στον δεύτερο ημιτελικό, που ολοκληρώθηκε αργά το βράδυ του Σαββάτου (7-5, 6-3) και θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Έλληνα τενίστα στον τελικό του ATP Finals , ο οποίος στον πρώτο ημιτελικό κατατρόπωσε τον Ρότζερ Φέντερερ και πέρασε πανηγυρικά στον τελικό.

Τιμ και Τσιτσιπάς έχουν αναμετρηθεί άλλες έξι φορές στο παρελθόν, με τον Αυστριακό τενίστα (Νο 5 στον κόσμο) να έχει τέσσερις νίκες και τον Έλληνα πρωταθλητή (Νο 6) δύο. Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 8 μ.μ. ώρα Ελλάδος την Κυριακή και θα μεταδοθεί από την Cosmote TV.

NEWSBEAST.GR

Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Η μονομαχία του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντομινίκ Τιμ στον τελικό του ATP Finals, η αναμέτρηση του Περιστερίου με τον ΠΑΟΚ, για τη Basket League και οι αγώνες των προκριματικών του Euro 2020 ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σικάγο Μπουλς - Μπρούκλιν Νετς NBA μπάσκετ

02:05 Eurosport 1 WTCR Μηχανοκίνητα

02:05 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS23 Coramba 2 του Πρωταθλήματος στην Αυστραλία

02:50 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS24 Lower Bucca 2 του Πρωταθλήματος στην Αυστραλία

03:00 COSMOTE SPORT 7 HD UFC Fight Night 2019 Γιαν Μπλάχοβιτς - Ρονάλντο Σόουζα

04:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS25 Wedding Bells 2 Power Stage του Πρωταθλήματος στην Αυστραλία

04:45 Eurosport 1 WTCR Μηχανοκίνητα

09:15 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 Μηχανοκίνητα

09:45 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 Μηχανοκίνητα

10:15 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 Μηχανοκίνητα

11:45 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:00 ΕΡΤ Sports HD Άρης Νίκαιας – Δράμα Handball Premier χάντμπολ

13:05 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπαρτσελόνα – Εστουντιάντες Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας μπάσκετ

14:00 Eurosport 2 Φάση ομίλων Κέρλινγκ

14:15 COSMOTE SPORT 8 HD Τόφας – Φενέρμπαχτσε TBF Basketball Super League 2019-20 μπάσκετ

14:30 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

14:45 Eurosport 1 Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

14:45 COSMOTE SPORT 9 HD Κίελο – Ανόβερο Liqui Moly Bundesliga χάντμπολ

14:45 ΕΡΤ Sports HD Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

15:00 Eurosport 2 Φάση ομίλων Κέρλινγκ

15:00 ΕΡΤ3 Καβάλα - Καλαμάτα Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 4 HD Λοκομοτίβ Κουμπάν – Κάλεβ VTB United League μπάσκετ

16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Λουξεμβούργο – Πορτογαλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD   Σερβία – Ουκρανία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

16:45 ΕΡΤ Sports HD Περιστέρι – ΠΑΟΚ Basket League  μπάσκετ

17:00 ΕΡΤ Play1 Ελλάδα (Γ) - Ισλανδία (Γ) Μπάσκετ

17:45 COSMOTE SPORT 9 HD   Κίελο – Ανόβερο Liqui Moly Bundesliga χάντμπολ

19:00 ΕΡΤ Sports HD - COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Αγώνας

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD Κόσοβο – Αγγλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βουλγαρία – Τσεχία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας 2019 - 2020

20:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο  Τσιτσιπάς-Τιμ Τελικός τένις

20:45 Eurosport 1 Όπεν Β. Ιρλανδίας   Σνούκερ

21:00 Eurosport 2 ISL Ουάσινγκτον Κολύμβηση

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Μολδαβία - ΙσλανδίαEuro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Αλβανία – Γαλλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ανδόρα – Τουρκία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD NASCAR Cup Series 2019 Homestead Miami Ford EcoBoost 400

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Φλόριντα Γκέιτορς – Κονέκτικατ NCAA 2019 – 2020 μπάσκετ

22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Σακραμέντο Κινγκς - Μπόστον Σέλτικς NBA μπάσκετ

23:50 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 Ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2019, 00:00

17/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=iip-QwAaW0I

ΒΑΣΙΛΙΑΣ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Με εμφάνιση βγαλμένη από άλλον πλανήτη ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε με 6-3, 6-4 επί του Ρότζερ Φέντερερ και προκρίθηκε στον τελικό του ATP Finals.

Ξιφασκία με αμαξίδιο: Χρυσός ο Τριανταφύλλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Επιμέλεια: Κώστας Χολίδης Δημοσίευση: 16 Νοε. 2019

Ο Μιχάλης Τριανταφύλλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην σπάθη του Παγκοσμίου Κυπέλλου ξιφασκίας με αμαξίδιο που διεξάγεται στο Άμστερνταμ.

Στην σπουδαιότερη ατομική διάκριση της εφετινής χρονιάς, έφτασε ο Πάνος Τριανταφύλλου επί ολλανδικού εδάφους. Ο «ασημένιος» Παραολυμπιονίκης του Ρίο, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην σπάθη του Παγκοσμίου Κυπέλλου ξιφασκίας με αμαξίδιο που διεξάγεται στο Άμστερνταμ και πλέον βρίσκεται ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση του «εισιτηρίου» που οδηγεί στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Ο Τριανταφύλλου, σε όμιλο και αγώνες κατάταξης πέτυχε συνολικά εννέα νίκες σε 10 αγώνες, με την σπουδαιότερη εξ αυτών να την πετυχαίνει στα ημιτελικά όπου επικράτησε του Πολωνού «χάλκινου» Παραολυμπιονίκη στο Ρίο, στο ίδιο όπλο, Αντριάν Κάστρο.

Στη φάση των ομίλων, ο Τριανταφύλλου είχε πέντε νίκες και μία ήττα, όμως στους αγώνες κατάταξης ήταν ασταμάτητος. Νίκησε 15-12 τον Γάλλο Βαλέ (δύο μετάλλια σε Παραολυμπιακούς Αγώνες στο ξίφος ασκήσεως), 15-8 τον Γάλλο Ιφέμπε, 15-9 τον Κάστρο ενώ στον τελικό επικράτησε 15-9 του Ούγγρου Ταργιάνι.

Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: 16 Νοεμβρίου 2019, 00:05
Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Η μονομαχία του Τσιτσιπά με τον Φέντερερ για την ημιτελική φάση του ATP Finals, τα παιχνίδια της Basket League και οι αγώνες των προκριματικών του Euro 2020 ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

05:30 COSMOTE SPORT 4 HD Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς - Μπόστον Σέλτικς NBA  μπάσκετ

06:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS16 Argents Hill Reverse 2 Αυστραλία

07:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS17 Welshes Creek 2 Αυστραλία

08:10 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS18 Northbank 2 Αυστραλία

08:50 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS19 Utungen Rev 2 Αυστραλία

09:55 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 3 του Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

10:50 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 3 του Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

11:50 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 3 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:30 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 Μηχανοκίνητα

14:00 ΕΡΤ Sports HD ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός Ελληνικό Πρωτάθλημα Πόλο Α1 Ανδρών

14:25 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 4 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

15:00 ΕΡΤ3 Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου Football League ποδόσφαιρο

15:05 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 Μηχανοκίνητα

15:30 Novasports 1HD Άρης - ΤΣΣΚΑ Σόφιας Ποδόσφαιρο

15:45 ΕΡΤ Play4 Κολοσσός – Λαύριο EKO Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play3 Πανιώνιος – Λαύριο EKO Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play2 Ρέθυμνο – Προμηθέας EKO Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play1 Ήφαιστος Λήμνου – Άρης EKO Basket League μπάσκετ

16:00 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 Μηχανοκίνητα

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD   Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο Τσιτσιπάς- Φέντερερ 1ος ημιτελικός τένις

16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Κύπρος – Σκωτία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

16:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

17:00 COSMOTE SPORT 4 HD ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Ιωνικός Νικαίας Basket League μπάσκετ

17:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

17:45 ΕΡΤ2 ΓΣ Ηρακλής – ΑΕΚ Basket League μπάσκετ

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σαν Μαρίνο – Καζακστάν Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD   Σλοβενία – Λετονία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD Ρωσία – Βέλγιο Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Αζερμπαϊτζάν – Ουαλία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Κατατακτήριες Δοκιμές

20:00 ΕΡΤ Sports HD   Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Κατατακτήριες Δοκιμές

21:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μπαρτσελόνα – Άαλμποργκ Champions League χάντμπολ

21:30 COSMOTE SPORT 9 HD Ιμόκο Κονελιάνο – Νοβάρα  Ιταλικό Πρωτάθλημα Γυναικών βόλεϊ

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD Ισραήλ – Πολωνία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Κροατία – Σλοβακία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Γερμανία – Λευκορωσία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Βόρεια Ιρλανδία – Ολλανδία Euro 2020 – Προκριματικά ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο Ζβέρεφ-Τιμ  2ος ημιτελικός τένις

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS20 Coramba 1 Αυστραλία

22:45 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS21 Lower Bucca 1 Αυστραλία

23:30 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS22 Wedding Bells 1 Αυστραλία

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 15 Νοεμβρίου 2019, 23:57

16/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=NZMKyCZErMs

29η Athens International Sailing Week: Μετάλλια για όλους τους Έλληνες

Επιμέλεια: Sport24 Δημοσίευση: 15 Νοε. 2019

Μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες θα κατακτήσουν οι Έλληνες ιστιοπλόοι στην 29η Athens International Sailing Week.

Αύριο, Σάββατο (16/11), ολοκληρώνεται η 29η Athens International Sailing Week 2019 και οι Ελληνες ιστιοπλόοι είναι έτοιμοι να πανηγυρίσουν μετάλλια σε όλες τις ολυμπιακές κατηγορίες.

Σήμερα (15/11) δεν έγιναν ιστιοδρομίες λόγω της άπνοιας και αύριο -καιρού επιτρέποντος- είναι προγραμματισμένες οι τελευταίες κούρσες και ο medal race.

Η τελετή λήξης θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του "ATHENS INTERNATIONAL SAILING CENTER" και θα ξεκινήσει στις 7 το απόγευμα.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

470 (14 σκάφη, 5 ιστιοδρομίες)

1.Π. Μάντης –Π. Καγιαλής 4β.

2. Β. Παπουτσόγλου - Ι. Ορφανός 10β.

3. Μ. Αμπού – Γ. Ρουζ 11β. Ισραήλ

ΦΙΝΝ (14 σκάφη, 6 ιστιοδρομίες)

1. Ζ. Μπέρετς 12β. Ουγγαρία

2. Ι. Μιτάκης 20β.

3. Γ. Όλουτζιτς 20β. Κροατία

49er (6 σκάφη, 6 κούρσες)

1. Σ. Σωτηρίου – Α. Παναγιωτίδης 12β.

2. Π. Καμπουρίδης – Σ. Νούτσος 12β.

3. Π. Κωνσταντινίδης – Ε. Δολιανίτης 14β.

RSX 9,5 (8 σκάφη, 5 κούρσες)

1. Β. Κοκκαλάνης 5β

2. Α. Καριόλου 6β. Κύπρος

3. Λ. Τσορτανίδης 10β.

RSX 8,5 (11 σκάφη, 5 κούρσες)

1. Α. Καλπογιαννάκης 4β.

2. Χ. Κόγιας 9β.

3. Α. Σκαρλάτου 13β.

ΛΕΙΖΕΡ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ (31 σκάφη, 5 ιστιοδρομίες)

1. Α. Παναγιωτίδης 10β

2. Δ. Παπαδημητρίου 13β.

3. Π. Κυρπόγλου 14β.

ΛΕΙΖΕΡ ΡΑΝΤΙΑΛ (29 σκάφη, 5 ιστιοδρομίες)

1. Β. Καραχάλιου 5β.

2. Ε. Βορόμπεβα 8β. Κροατία

3. Ε. Ετσέμ 11β. Τουρκία

Οριστικά No1 ο Ναδάλ

Επιμέλεια: Βασίλης Τεμπέλης Δημοσίευση: 15 Νοε. 2019

Ο Ράφα Ναδάλ απολαμβάνει την κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης για το 2019 ανεξαρτήτως τι θα κάνει κόντρα στον Στέφανο Τσιτσιπά και στη συνέχεια του τουρνουά μετά τη νίκη του Ρότζερ Φέντερερ επί του Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο εκπληκτικός Ρότζερ Φέντερερ νίκησε με 2-0 σετ (6-4, 6-3) τον Νόβακ Τζόκοβιτς, προκρίθηκε στα ημιτελικά του ATP Finals και έχρισε από τώρα τον Ράφα Ναδάλ ως Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης.

Ο 33χρονος Ισπανός τενίστας από τη Μαγιόρκα πλέον καταλαμβάνει οριστικά την κορυφή για το τρέχον έτος (2019) ανεξαρτήτως της έκβασης της μάχης του με τον Στέφανο Τσιτσιπά αλλά και της συνέχειάς του στη διοργάνωση.

Αυτή είναι η πέμπτη φορά που ο Ναδάλ τελειώνει μια χρονιά απολαμβάνοντας την κορυφή της κατάταξης. Το έχει πετύχει και τα έτη 2008, 2010, 2013, 2017. Πέντε είχαν και οι Ρότζερ Φέντερερ, Νόβακ Τζόκοβιτς, Τζίμι Κόνορς. Μόνο ο Πιτ Σάμπρας είχε περισσότερες, έξι.

Photo credits: AP Images

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  15 Νοεμβρίου 2019, 00:02
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

H αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στη Ζαλγκίρις για την Euroleague, η μονομαχία του Τσιτσιπά με τον Ναδάλ και τα παιχνίδια των προκριματικών του Euro 2020, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD Γαλλία – Βραζιλία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Νιου Γιορκ Νικς - Ντάλας Μάβερικς NBA μπάσκετ

COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS7 Sherwood 2 Αυστραλία

08:25 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 πίστα SS8 Kookaburra Road Αυστραλία

09:55 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 de la Comunitat Valenciana

10:00 COSMOTE SPORT 8 HD WRC 2019 Μηχανοκίνητα

10:50 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 1 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

11:50 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 1 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

13:45 Eurosport 1 Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

14:10 COSMOTE SPORT 7 HD Moto3 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 2 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

15:05 COSMOTE SPORT 7 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 2 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

15:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας

16:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 1

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 Τσιτσιπάς-Ναδάλ  Λονδίνο Round Robin τένις

16:05 COSMOTE SPORT 7 HD Moto2 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

17:30 ΕΡΤ Sports HD Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή ΓΕ Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 9 HD Νορβηγία - Νήσοι Φερόες Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Φινλανδία – Λιχτενστάιν Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Αρμενία – Ελλάδα Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 OPEN TV Αρμένια – Ελλάδα Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 Novasports 2HD ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φενέρμπαχτε Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

19:30 COSMOTE SPORT 7 HD 2019 MotoGP Championship Global Series Βαλένθια, Ισπανία

19:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

20:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix Βραζιλίας Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

20:00 Novasports 3HD Ερυθρός Αστέρας – Βιλερμπάν Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:30 Novasports 1HD Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:45 COSMOTE SPORT 9 HD Ελβετία – Γεωργία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Δανία – Γιβραλτάρ Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 7 HD Ρουμανία – Σουηδία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Ισπανία – Μάλτα Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Βοσνία-Ερζεγοβίνη – Ιταλία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ντανιίλ Μεντβέντεφ - Αλεξάντερ Ζβέρεφ Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο τένις

22:00 Novasports 2HD Βαλένθια - Μπάγερν Μονάχου Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου 2019, 23:43

15/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=vwjuGQsbOVA

Nitto ATP Finals: Στην COSMOTE TV το Τσιτσιπάς - Ναδάλ

Δημοσίευση: 14 Νοε. 2019

Η σπουδαία αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά απέναντι στον Ραφαέλ Ναδάλ για τα ημιτελικά του Nitto ATP Finals ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV

Το "εισιτήριο" για τα ημιτελικά της διοργάνωσης του Nitto ATP Finals κατάφερε να πάρει ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς μετά από έναν εκπληκτικό αγώνα επικράτησε με 2-0 σετ απέναντι στον περυσινό πρωταθλητή του τουρνουά, Αλεξάντερ Ζβέρεφ.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Έλληνας πρωταθλητής δήλωσε στην κάμερα της COSMOTE TV: "Αισθάνομαι πολύ χαρούμενος γιατί ήξερα πριν ξεκινήσει ο αγώνας ότι τα πράγματα δεν θα είναι εύκολα. Κατάφερα και έβγαλα έναν καταπληκτικό Στέφανο έξω στο γήπεδο".

Αναφορικά με την επόμενη αναμέτρησή του στον τρίτο αγώνα της φάσης των ομίλων απέναντι στο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, Ραφαέλ Ναδάλ, που θα μεταδοθεί ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV (Παρασκευή 15/11, 16.00, COSMOTE SPORT 6HD), ο Στέφανος Τσιτσιπάς σχολίασε: "Είναι ένας πολύ δύσκολος αντίπαλος. Πρέπει να μπω μέσα στο γήπεδο δυνατά. Θα παλέψω όσο μπορώ και όσο αντέχω και ελπίζω να βγει ένα καλό αποτέλεσμα. Στόχος μου είναι να παίξω καλό τένις και να ευχαριστηθώ τον αγώνα".

Για τον επικείμενο αγώνα του με τον Στέφανο Τσιτσιπά μίλησε στην κάμερα της COSMOTE TV και ο Ραφαέλ Ναδάλ, ο οποίος είπε: "Το παιχνίδι με τον Στέφανο θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι. Είναι ένας φρέσκος, δύσκολος και πολύ δυνατός παίκτης".

Μετά την αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά απέναντι στον Ράφαελ Ναδάλ, η αγωνιστική δράση στο κορτ της Ο2 Arena θα συνεχιστεί ζωντανά και αποκλειστικά στο COSMOTE SPORT 6HD την Παρασκευή 15/11 στις 22.00, με τον αγώνα του Ντανιίλ Μεντβέντεφ απέναντι στον Αλεξάντερ Ζβέρεφ.

Οι απεσταλμένοι της COSMOTE TV, Γιάννης Κυφωνίδης, Μαρίζα Γεωργίτση και ο Μάρκος Παγδατής -σε ρόλο σχολιαστή- βρίσκονται στην πρωτεύουσα της Αγγλίας, και μεταφέρουν καθημερινά στους τηλεθεατές πλούσιο ρεπορτάζ και ολοκληρωμένη ενημέρωση για όλη τη δράση των Nitto ATP Finals.

Photo Credits: AP Photo/Andy Brownbill


Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, παίζοντας εκπληκτικό τένις, επιβλήθηκε...

Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2019, 00:04
Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

H αναμέτρηση του Παναθηναϊκού κόντρα στην Άλμπα για την Euroleague και τα παιχνίδια των προκριματικών του Euro 2020, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

02:00 FOX Sports Οχάιο Στέιτ - Βιλανόβα Γουάιλντκατς NCAA College Basketball 2019-2020 μπάσκετ

04:00 FOX Sports Marquette Golden Eagles - Purdue Boilermakers NCAA College Basketball μπάσκετ

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD   Ντόμινικ Τιέμ - Ματέο Μπερετίνι Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο τένις

19:00 COSMOTE SPORT 1 HD Τουρκία – Ισλανδία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

19:00 Novasports 3HD Χίμκι - Αρμάνι Μιλάνο Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

19:30 Novasports 1HD Αναντολού Εφές – Ζενίτ Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:00 Novasports 2HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ - Αλμπα Βερολίνου Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:30 ΕΡΤ Sports HD Μεξικό – Ολλανδία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 9 HD Τσεχία – Κόσοβο Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 8 HD Σερβία – Λουξεμβούργο Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45   COSMOTE SPORT 7 HD Αλβανία – Ανδόρα Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 3 HD   Γαλλία – Μολδαβία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Αγγλία – Μαυροβούνιο Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Πορτογαλία – Λιθουανία Euro 2020 - Προκριματικά ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Νόβακ Τζόκοβιτς - Ρότζερ Φέντερερ Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο τένις

22:00 Novasports 3HD   Μπασκόνια - Μακάμπι Τελ Αβίβ Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

22:00 Novasports 1HD Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 13 Νοεμβρίου 2019, 23:44

14/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=Kis5bh7p9sE

Τσιτσιπάς: «Γονάτισε» τον Ζβέρεφ. Ιστορική πρόκριση στα ημιτελικά του ATP Finals

13 Νοεμβρίου 2019

Γράφει… ιστορία ο Στέφανος Τσιτσιπάς! Ο 21χρονος τενίστας έγινε ο πρώτος Έλληνας που φτάνει στα ημιτελικά του ATP Finals. Ο “Stef” έκανε αυτό που.. έπρεπε, νικώντας τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ με το “καθαρό” 2-0. Ανήμπορος να αντιδράσει έδειξε ο Γερμανός, Νο 7 της παγκόσμιας κατάταξης. Μόνο ο Ναδάλ θα έχει κίνητρο στο ματς της Παρασκευής κόντρα στον Τσιτσιπά!

Παίζοντας επιθετικό, πειθαρχημένο και χωρίς… νεύρα τένις, ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ με 2-0 σετ, έκανε το 2/2 στο γκρουπ και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του ATP Finals.

Δείτε ΕΔΩ το LIVE του αγώνα

Ο Τσιτσιπάς πήρε πρώτος το σερβίς και μπήκε με το… δεξί στο ματς, με τον Ζβέρεφ όμως να έχει ανάλογη εικόνα – σταθερότητα και να “απαντά” με “όπλο” το πολύ καλό του σερβίς. Ο Έλληνας τενίστας βρέθηκε πολύ κοντά στο να χάσει το 5ο γκέιμ στο οποίο σέρβιρε, αλλά μετά από “μάχη” κατάφερε να κάνει το 3-2. Ο Έλληνας τενίστας κατάφερε να κάνει το break στο 8ο γκέιμ και “κρατώντας” το σερβίς του στη συνέχεια κατέκτησε το πρώτο σετ (6-3).

Περισσότερα σε λίγο…

Τρομερή ανατροπή ο Ναδάλ, με 2-0 προκρίνεται ο Τσιτσιπάς

Εκπληκτικό παιχνίδι από τον Ισπανό

Τρομερή ανατροπή ο Ναδάλ, με 2-0 προκρίνεται ο Τσιτσιπάς

Απίστευτος ο Ράφα Ναδάλ που βρέθηκε πίσω με 5-1 στο 3ο σετ και το κέρδισε με 7-6 (4) φτάνοντας στην 1η νίκη του στο ATP Finals.

Με εκπληκτικό παιχνίδι στο 3ο σετ ο Ράφα Ναδάλ ανέτρεψε τα εις βάρος του προγνωστικά και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο ATP Finals στο Λονδίνο.

Ο Ισπανός κέρδισε με 7-6 (3), 3-6, 6-7 (4) με ανατροπή στην ανατροπή σε 2.46' τον Ντανίλ Μεντβέντεφ παραδίδοντας μαθήματα τένις και ψυχραιμίας.

Ο Ναδάλ έχασε το 1ο σετ αλλά ισοφάρισε! Στο 3ο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 5-1 αλλά με 2 μπρέικ ισοφάρισε σε 5-5 και προηγήθηκε με 6-5 για να κερδίσει το παιχνίδι στο τάι μπρέικ. Στο 7ο γκέιμ του έσβησε και ματς πόιντ!

Αυτή είναι η 3η σερί ήττα του Μεντβέντεφ από τον Ναδάλ μέσα στο 2019 και έτσι το σκορ έφτασε στο 3-0!

Ο Μεντβέντεφ αν και έκανε σπουδαίο παιχνίδι και κοίταξε στα μάτια τον Ναδάλ, ο Ισπανός ήταν... ψυχρός εκτελεστής και έτσι επέβαλε τον νόμο του.

Πλέον όλα για όλα θα τα παίξει στον αγώνα της Παρασκευής με τον Στέφανο Τσιτσιπά ενώ ο Ρώσος με 0/2 δεν έχει και πολλές ελπίδες για να συνεχίσει στο τουρνουά.

Από την άλλη ο Τσιτσιπάς στον αγώνα του με τον Ζβέρεφ που ακολουθεί στις 22:00 θέλει νίκη με 2-0 για να είναι από την 2η ημέρα στον ημιτελικό.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  13 Νοεμβρίου 2019, 00:06
Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση
H μονομαχία του Τσιτσιπά με τον Ζβέρεφ για το ATP Finals, το παιχνίδι της ΑΕΚ με την Μπούργκος για το Basketball Champions League και το ματς του Προμηθέα με τη Μονακό για το Eurocup, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

04:00 COSMOTE SPORT 4 HD Γιούτα Τζαζ - Μπρούκλιν Νετς NBA

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ραφαέλ Ναδάλ - Ντανιίλ Μεντβέντεφ Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο

17:00  ΕΡΤ Sports HD ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός Handball Premier 2019 - 2020

19:00 ΕΡΤ Sports HD ΑΕΚ – Μπούργκος Basketball Champions League

19:30 Novasports 4HD Μακάμπι Ρισόν - Βίρτους Μπολόνια Eurocup

19:30 Novasports 2HD Ολίμπια Λιουμπλιάνα - Ούνικς Καζάν Eurocup

20:45 Novasports 3HD Βενέτσια - Λοκομοτίβ Κούμπαν Eurocup

20:45 Novasports 1HD Μονακό – Προμηθέας Eurocup

21:30 ΕΡΤ Sports HD Μεξικό – Ολλανδία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17

21:45 Novasports 2HD Μπρέσια – Μπανταλόνα Eurocup

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Στέφανος Τσιτσιπάς - Αλεξάντερ Ζβέρεφ  Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2019, 23:06

13/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=0tnqpXolI1M

Το πρόγραμμα των Εθνικών μας ομάδων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πόλο

Επιμέλεια: Sport24 Δημοσίευση: 12 Νοε. 2019

Ανακοινώθηκε από την

Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία (LEN),

το πρόγραμμα των αγώνων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πόλο Ανδρών - Γυναικών.

Διαβάστε το πρόγραμμα των Εθνικων μας ομάδων.

Ανακοινώθηκε από την

Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία (LEN),

το πρόγραμμα των αγώνων στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πόλο Ανδρών - Γυναικών που διεξάγεται στη Βουδαπέστη (12-25 Ιανουαρίου). Σ' ό,τι αφορά τα παιχνίδια των Εθνικών μας ομάδων, αυτά θα γίνουν ως εξής (τοπικές ώρες):

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12/1 Ελλάδα – Σερβία 13.00

13/1 Ελλάδα – Κροατία 13.00

15/1 Ελλάδα – Σλοβακία 14.30

17/1 Ελλάδα – Ουγγαρία 19.00

19/1 Ελλάδα – Ρωσία 17.30

21/1 Προημιτελικοί

23/1 Ημιτελικοί

24/1 Τελικοί

ΑΝΔΡΕΣ

14/1 Ελλάδα – Ιταλία 20.30

16/1 Ελλάδα – Γεωργία 16.00

18/1 Ελλάδα – Γαλλία 13.00

20/1 Χιαστί (νοκ άουτ)

22/1 Προημιτελικοί

24/1 Ημιτελικοί

25/1 Τελικοί

Τα ματς της Tρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  12 Νοεμβρίου 2019, 00:08
Τα ματς της Tρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση
Τα παιχνίδια του ΠΑΟΚ και του Περιστερίου με την Μπρίντιζι και την Ουλμ αντίστοιχα, για τους ομίλους του Basketball Champions League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD Ιταλία – Βραζιλία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

02:30 COSMOTE SPORT 4 HD Σαν Αντόνιο Σπερς - Μέμφις Γκρίζλις NBA μπάσκετ

15:00 Novasports 1HD Ελλάδα (Γ) - Ιρλανδία (Γ) Ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο  Round Robin τένις

19:00 ΕΡΤ Sports HD ΠΑΟΚ – Μπρίντιζι Basketball Champions League μπάσκετ

20:30 Novasports 3HD Τρέντο – Μπούντουτσνοστ Eurocup μπάσκετ

20:30 Novasports 2HD Ουλμ – Ανδόρα Eurocup μπάσκετ

21:00 ΕΡΤ Sports HD Μόρναρ Μπαρ – Περιστέρι Basketball Champions League μπάσκετ

21:45 Novasports 1HD Ναντέρ – Νταρουσάφακα Eurocup μπάσκετ

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο Round Robin τένις

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019, 23:09

12/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=Y4ANCCvsOOY

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΜΕΝΤΒΕΝΤΕΒ

"Η νίκη σημαίνει πολλά για μένα"

21:27 Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μίλησε για τη νίκη του επί του Μεντβέντεβ και τόνισε ότι ήταν μια από τις πιο σημαντικές και πιο δύσκολες στην καριέρα του ως τώρα. (VIDEOS)

ΧΑΡΗΚΕ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Ο τελευταίος πόντος και οι έξαλλοι πανηγυρισμοί του Τσιτσιπά

18:17 Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά και την κατάκτηση του δεύτερου σετ επί του Μεντβέντεβ πανηγύρισε έξαλλα την πρώτη του νίκη επί του Ρώσου τενίστα. (VIDEO)

ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 2-0 ΣΕΤ ΤΟΝ ΡΩΣΟ ΣΤΟ ATP FINALS

Τον ισοπέδωσε!

18:02 Με μεγαλειώδη εμφάνιση ο Τσιτσιπάς επικράτησε 7-6 (5), 6-4 επί του Μεντβέντεβ και πήρε την πρώτη του νίκη στα ATP Finals σπάζοντας την αρνητική παράδοση που είχε με τον Ρώσο.

Νικήτρια στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας η Σεβίλλη

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019, 00:01
Νικήτρια στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας η Σεβίλλη

Η Σεβίλλη αναδείχθηκε νικήτρια στο ανδαλουσιάνικο ντέρμπι με τη συμπολίτισσα Μπέτις, περνώντας από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με 2-1. Τη νίκη στην ομάδα του Χουλέν Λοπετέγκι έδωσαν με τα γκολ τους οι Οκάμπος και Ντε Γιονγκ, ενώ για τους «βερδιμπλάνκος» είχε ισοφαρίσει ο Μορόν.

Η Σεβίλλη έφτασε στη δεύτερη θέση την Ατλέτικο Μαδρίτης, μειώνοντας τη διαφορά από τις πρωτοπόρους Μπαρτελόνα και Ρεάλ στον ένα βαθμό, με τους «αιώνιους» να έχουν παιχνίδι λιγότερο και συγκεκριμένα το μεταξύ τους, που είχε αναβληθεί.

Η 13η αγωνιστική:

Σοσιεδάδ-Λεγανές 1-1 (63΄ Μερίνο - 78΄ Εν-Νεσιρί)

Αλαβές-Βαγιαδολίδ 3-0 (26΄ Χοσέλου, 32΄ Πίνα, 75΄ πεν. Λούκας Πέρεθ)

Βαλένθια-Γρανάδα 2-0 (74΄ Βας, 90+7΄ Φεράν Τόρες)

Έιμπαρ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-4 (17΄, 28΄ πεν. Μπενζεμά, 20΄ πεν. Σέρχιο Ράμος, 62΄ Βαλβέρδε)

Μπαρτσελόνα-Θέλτα 4-1 (23΄ πεν., 45΄+3, 48΄ Μέσι, 85΄ Μπουσκέτς - 42΄ Ολάθα)

Μαγιόρκα-Βιγιαρεάλ 3-1 (12΄ πεν. Λάγκο Τζούνιορ, 23΄ πεν. Ντάνι Ροντρίγκεθ, 53΄ Κούμπο - 49΄ πεν. Καθόρλα)

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Λεβάντε 2-1 (57΄ Μουνιάιν, 87΄ Κάπα - 45΄ Ποστίγκο)

Ατλέτικο Μαδρίτης-Εσπανιόλ 3-1 (45΄+ Κορέα, 58΄ Μοράτα, 90+2΄ Κόκε - 39΄ Νταρντέρ)

Χετάφε-Οσασούνα 0-0

Μπέτις-Σεβίλλη 1-2 (45΄ Μορόν - 13΄ Οκάμπος, 55΄ Ντε Γιονγκ)

Βαθμολογικό (σε 13 αγώνες)

Μπαρτσελόνα 25 -12αγ.

Ρεάλ Μαδρίτης 25 -12αγ.

Ατλέτικο Μαδρίτης 24

Σεβίλλη 24

Σοσιεδάδ 23

Αθλέτικ Μπιλμπάο 20

Βαλένθια 20

Γρανάδα 20

Χετάφε 20

Οσασούνα 19

Βιγιαρεάλ 18

Λεβάντε 17

Βαγιαδολίδ 17

Έιμπαρ 15

Αλαβές 15

Μαγιόρκα 14

Μπέτις 13

Θέλτα 9

Εσπανιόλ 8

Λεγανές 6

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019, 00:04

Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι ΑΕΛ-Λαμία για τη Super League και η αναμέτρηση Ντανιίλ Μεντβέντεφ - Στέφανος Τσιτσιπάς στο ATP Finals του Λονδίνου ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

01:00 COSMOTE SPORT 8 HD Ορλάντο Μάτζικ - Ιντιάνα Πέισερς NBA

01:00 ΕΡΤ Sports HD Νότια Κορέα – Μεξικό FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

14:45 Eurosport 1 Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ντανιίλ Μεντβέντεφ - Στέφανος Τσιτσιπάς Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο

17:00 ΕΡΤ Sports HD Εργοτέλης – Κέρκυρα Super League 2

19:00 ΕΡΤ Sports HD Παναθηναϊκός - Φοίνικας Σύρου Volley League Ανδρών

19:30 Novasports 1HD ΑΕΛ – Λαμία Super League

20:45 Eurosport 1 Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

21:30 COSMOTE SPORT 8 HD Καρλσρούη – Άουε Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

21:30 ΕΡΤ Sports HD Ισπανία – Γαλλία FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 1HD Ροντέ – Λανς Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ραφαέλ Ναδάλ - Αλεξάντερ Ζβέρεφ Nitto ATP Finals 2019 - Λονδίνο

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2019, 00:02

11/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=OfnnhntYuVM

Εύγε Κώστα Σλούκα!

Αρνήθηκε να κρατήσει το πανό της Φενέρμπαχτσε για τον σφαγεία Κεμάλ!

Την οργή των τούρκων έχει προκαλέσει ο έλληνας παίκτης Κώστας Σλούκας, ο οποίος αρνήθηκε να κρατήσει το πανό για τον Κεμάλ το οποίο έφεραν μέσα στο γήπεδο οι παίκτες της Φενέρμπαχτσε.

Εύγε Κώστα, έγραψες ιστορία.

Διαδώστε το!

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΡΙΘΗΚΕ Η ΝΙΚΗ

Νικητής ο Κομέν, πρωτιές για Γκελαούζο και Πετρουλάκη

12:17 Ο 42χρονος,Τζον Κιπκόριρ Κομέν με χρόνο 2.16.34 ήταν ο μεγάλος νικητής του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας. Πρώτος Έλληνας ο Γκελαούζος, πρώτη στις γυναίκες η Πετρουλάκη. (VIDEOS)

Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019, 00:02
Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πλήρη αγωνιστική δράση περιλαμβάνει το πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου. Αναλυτικά όλες οι επιλογές:

00:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σαν Αντόνιο Σπερς - Μπόστον Σέλτικς NBA

05:55 Eurosport 1 Παγκόσμιο πρωτάθλημα αντοχής Σαγκάη Μηχανοκίνητα

07:00 COSMOTE SPORT 7 HD Αυστραλία – Γαλλία Fed Cup τένις

08:00 ΕΡΤ Sports HD 37ος Μαραθώνιος Αθήνας - O Αυθεντικός

09:00 COSMOTE SPORT 7 HD Αυστραλία – Γαλλία Fed Cup τένις

13:00 ΕΡΤ Sports HD Δράμα - Α.Ο. Φαίακας Handball Premier

13:00 COSMOTE SPORT 2 HD Μαγιόρκα – Βιγιαρεάλ Ισπανικό Πρωτάθλημα

13:15 Novasports 3HD Άγιαξ – Ουτρέχτη Ποδόσφαιρο

13:30 COSMOTE SPORT 4 HD Ομπραντόιρο – Μπασκόνια Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας

13:30 Novasports 2HD Κάλιαρι – Φιορεντίνα Ποδόσφαιρο

14:00 Novasports 4HD Κάρντιφ - Μπρίστολ Σίτι Ποδόσφαιρο

14:15 COSMOTE SPORT 5 HD Φενέρμπαχτσε – Μπεσίκτας TBF Basketball Super League

14:30 COSMOTE SPORT 8 HD Νυρεμβέργη - Αρμίνια Μπίλεφελντ Γερμανικό Πρωτάθλημα

14:30 COSMOTE SPORT 3 HD Γκλάντμπαχ - Βέρντερ Βρέμης Γερμανικό Πρωτάθλημα

14:45 ΕΡΤ Sports HD Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς Super League 2

15:00 COSMOTE SPORT 9 HD Μπιλμπάο – Λεβάντε Ισπανικό Πρωτάθλημα

15:00 ΕΡΤ3 Αιγάλεω – Ιωνικός Football League

15:00 Novasports 1HD Άρης - Αστέρας Τρίπολης Super League

15:30 Novasports 3HD Βίλεμ – Αϊντχόφεν Ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 7 HD Γουλβς - Άστον Βίλα Πρέμιερ Λιγκ

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Νόβακ Τζόκοβιτς - Ματέο Μπερετίνι Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο τένις

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον Πρέμιερ Λιγκ

16:00 Novasports 24 HD Ουντινέζε – ΣΠΑΛ Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 5HD Λάτσιο – Λέτσε Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 4HD Σαμπντόρια – Αταλάντα Ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 4HD Σαμπντόρια – Αταλάντα Ποδόσφαιρο

16:25 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο Γλασκώβη Ποδηλασία

16:30 COSMOTE SPORT 4 HD Γκαζιαντέπ - Αναντολού Εφές TBF Basketball Super League

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Βόλφσμπουργκ – Λεβερκούζεν Γερμανικό Πρωτάθλημα

17:00 COSMOTE SPORT 5 HD Ατλέτικο Μαδρίτης – Εσπανιόλ Ισπανικό Πρωτάθλημα

17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Φλένσμπουργκ – Γκέπινγκεν Liqui Moly Bundesliga χάντμπολ

17:00 ΕΡΤ Sports HD Ξάνθη - Πανιώνιος Super League

17:15 ΕΡΤ1 Προμηθέας Πάτρας - Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ Μπάσκετ

17:15 Novasports 2HD Ολυμπιακός – Ατρόμητος Super League

18:00 COSMOTE SPORT 9 HD ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Λοκομοτίβ Κουμπάν VTB United League

18:05 Novasports 3HD Μονπελιέ – Τουλούζ Ποδόσφαιρο

18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι Πρέμιερ Λιγκ

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Φράιμπουργκ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης Γερμανικό Πρωτάθλημα

19:00 Novasports 4HD Πάρμα – Ρόμα Ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 7 HD Ρεάλ Μαδρίτης – Μάλαγα Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας

19:30 ΕΡΤ Sports HD Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ Α1 Γυναικών Volley League

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Χετάφε – Οσασούνα Ισπανικό Πρωτάθλημα

19:30 Novasports 1HD Παναθηναϊκός – ΑΕΚ Super League

20:00 COSMOTE SPORT 8 HD Κίελο – Πόρτο VELUX EHF Champions League χάντμπολ

20:30 COSMOTE SPORT 9 HD Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Μπελενένσες Πρωτάθλημα Πορτογαλίας

21:30 COSMOTE SPORT 7 HD NASCAR Cup Series 2019

21:45 Novasports 2HD Γιουβέντους – Μίλαν Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ρότζερ Φέντερερ - Ντόμινικ Τιέμ Nitto ATP Finals 2019 – Λονδίνο τένις

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Μπέτις – Σεβίλλη Ισπανικό Πρωτάθλημα

22:00 Novasports 3HD Μάρσεϊγ – Λιόν Ποδόσφαιρο

22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Ντένβερ Νάγκετς NBA

23:00 COSMOTE SPORT 3 HD Μποαβίστα – Πόρτο Πρωτάθλημα Πορτογαλίας

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019, 00:03

10/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=gEpX3HjMcrk

Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 9 Νοεμβρίου 2019, 00:17
Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τη Βαλένθια στο ΟΑΚΑ και να πανηγυρίζει την τέταρτη νίκη του ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Από τα ματς της Παρασκευής ξεχώρισε η μεγάλη νίκη της Βιλερμπάν απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Από εκεί και πέρα, η Μπαρτσελόνα και Φενέρμπαχτσε απέδειξαν την υπεροχή τους απέναντι σε Ζαλγκίρις Κάουνας και Μπάγερν Μονάχου, αντίστοιχα.

Η 7η αγωνιστική:

Πέμπτη 7 Νοεμβρίου

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης-Χίμκι 73-87

Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης 60-75

Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 67-86

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Άλμπα Βερολίνου 104-78

Αρμάνι Μιλάνο-Μπασκόνια 81-74

Παρασκευή 8 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε – Μπάγερν 90-82

Ζαλγκίρις – Μπαρτσελόνα 86-93

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια 91-80

Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 67-66

Η κατάταξη:

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 9 Νοεμβρίου 2019, 00:18

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια για την EuroLeague ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου U-17

05:30 COSMOTE SPORT 4 HD Λος Άντζελες Κλίπερς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς NBA

17:00 ΕΡΤ Sports HD Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Σαν Πάουλι – Μπόχουμ Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

19:30 ΕΡΤ Sports HD 37ος Μαραθώνιος Αθήνας - O Αυθεντικός Gala – Βραβεύσεις

19:45 Novasports 3HD Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου EuroLeague

20:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 1ος ημιτελικός τένις

20:00 Novasports 5HD Ζάλγκιρις – Μπαρτσελόνα EuroLeague

20:25 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Γλασκώβη Ποδηλασία

21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Κολωνία – Χόφενχαϊμ Γερμανικό Πρωτάθλημα

21:30 Novasports 1HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια EuroLeague

21:45 Novasports 4HD Σασουόλο – Μπολόνια Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 2HD Νις – Μπορντό Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 3HD Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας EuroLeague

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 2ος ημιτελικός τένις

22:00 COSMOTE SPORT 1 HD Νόριτς – Γουότφορντ Πρέμιερ Λιγκ

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ – Λεγανές Ισπανικό Πρωτάθλημα

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 16:49

09/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=o11NdWdm8w0

Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Το πανόραμα της Ευρωλίγκας

Με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει βαριά ήττα από την Εφές στο ΣΕΦ ξεκίνησε η 7η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν πλέον πέντε ήττες και δύο νίκες.

Στα υπόλοιπα ματς της Πέμπτη η Μακάμπι του Γιάννη Σφαιρόπουλου συμπλήρωσε πέντε νίκες στην εφετινή Euroleague. Η ομάδα του Τελ Αβίβ επικράτησε της Άλμπα Βερολίνου με το τελικό 104-72.

Στο Μιλάνο, η Αρμάνι υπερασπίστηκε την έδρα της απέναντι στη Μπασκόνια, κόβοντας πρώτη το νήμα του τερματισμού με 81-74 και συμπληρώνοντας τις έξι νίκες (σ.σ. διαδοχικές). Την ίδια στιγμή, οι Βάσκοι επέστρεψαν στις ήττες με το ρεκόρ τους να υποχωρεί σε 3-4.

Νωρίτερα, η Ρεάλ επικράτησε 75-60 του Ερυθρού Αστέρα στο Βελιγράδι, ενώ η Χίμκι νίκησε 87-73 τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη.

Η 7η αγωνιστική:

Πέμπτη 7 Νοεμβρίου

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης-Χίμκι 73-87

Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης 60-75

Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές 67-86

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Άλμπα Βερολίνου 104-78

Αρμάνι Μιλάνο-Μπασκόνια 81-74

Παρασκευή 8 Νοεμβρίου

19:45 Novasports 3HD Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν

20:00 Novasports 5HD Ζάλγκιρις – Μπαρτσελόνα

21:30 Novasports 1HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια

21:45 Novasports 3HD Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η κατάταξη

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 00:02

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το παιχνίδι Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια για την EuroLeague ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου U-17

05:30 COSMOTE SPORT 4 HD Λος Άντζελες Κλίπερς - Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς NBA

17:00 ΕΡΤ Sports HD Χανιά - ΠΑΣ Γιάννινα Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Σαν Πάουλι – Μπόχουμ Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία

19:30 ΕΡΤ Sports HD 37ος Μαραθώνιος Αθήνας - O Αυθεντικός Gala – Βραβεύσεις

19:45 Novasports 3HD Φενέρμπαχτσε - Μπάγερν Μονάχου EuroLeague

20:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 1ος ημιτελικός τένις

20:00 Novasports 5HD Ζάλγκιρις – Μπαρτσελόνα EuroLeague

20:25 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Γλασκώβη Ποδηλασία

21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Κολωνία – Χόφενχαϊμ Γερμανικό Πρωτάθλημα

21:30 Novasports 1HD Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια EuroLeague

21:45 Novasports 4HD Σασουόλο – Μπολόνια Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 4HD Σασουόλο – Μπολόνια Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 2HD Νις – Μπορντό Ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 3HD Βιλερμπάν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας EuroLeague

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 2ος ημιτελικός τένις

22:00 COSMOTE SPORT 1 HD Νόριτς – Γουότφορντ Πρέμιερ Λιγκ

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ – Λεγανές Ισπανικό Πρωτάθλημα

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου 2019, 00:03

08/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=IlTZ5lULfHk

 

Europa League: Πρόκριση για Σεβίλλη, Βασιλεία, Σέλτικ, ανατροπή στο 88' ο ΑΠΟΕΛ

22:00 Οι Σεβίλλη, Βασιλεία και Σέλτικ εξασφάλισαν με τις νίκες τους την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση (32) του Europa League. Ζωντανό με ανατροπή στο 88' ο ΑΠΟΕΛ, συντριβή για Αϊντχόφεν στο Λιντς.

Η Τότεναμ κέρδισε στο Βελιγράδι και ο Ολυμπιακός ελπίζει για το Europa League

Εξάρα της Ρεάλ στη Γαλατά – Δείτε όλα τα αποψινά αποτελέσματα στο Champions League

Η Τότεναμ κέρδισε στο Βελιγράδι και ο Ολυμπιακός ελπίζει για το Europa League

Η Τότεναμ βρίσκει τον δρόμο της... λύτρωσης κόντρα στον Αστέρα, τον διέσυρε και στο Βελιγράδι (4-0), με αποτέλεσμα να βρεθεί στη 2η θέση και πιο κοντά στους «16» του Champions League.

Περισσότερα σε λίγο...

Αναλυτικά, όλα τα αποψινά αποτελέσματα έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
Παρί Σεν Ζερμέν-Μπριζ             1-0
Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατάσαραϊ         6-0

2ος όμιλος
Μπάγερν-Ολυμπιακός                2-0
Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ           0-4

3ος όμιλος
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ  3-3
Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι          1-1

4ος όμιλος
Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους      1-2
Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης     2-1

NEWSBEAST.GR

Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Πέμπτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα ματς Ολυμπιακός – Αναντόλου Εφές για την Ευρωλίγκα, οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της διοργάνωσης και τα παιχνίδια του Europa League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

00:30 FOX Sports Butler - IUPUI Jaguars NCAA College Basketball

01:00 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου U-17 Βραζιλία

02:30 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020

02:30 COSMOTE SPORT 7 HD Χιούστον Ρόκετς - Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς NBA

11:30 COSMOTE SPORT 4 HD Λος Άντζελες Κλίπερς - Μιλγουόκι Μπακς NBA

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

17:50 COSMOTE SPORT 9 HD Αστάνα – Άλκμααρ UEFA Europa League

19:00 Novasports 1HD Ζενίτ – Χίμκι EuroLeague

19:55 COSMOTE SPORT 5 HD Λάτσιο – Σέλτικ UEFA Europa League

19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Κοπεγχάγη - Ντιναμό Κίεβου UEFA Europa League

19:55 COSMOTE SPORT 8 HD Βασιλεία – Χετάφε UEFA Europa League

19:55 COSMOTE SPORT 7 HD Ντουντελάνζ – Σεβίλλη UEFA Europa League

19:55 COSMOTE SPORT 3 HD Σταντάρ Λιέγης - Άιντραχτ Φρανκφούρτης UEFA Europa League

19:55 COSMOTE SPORT 2 HD ΑΠΟΕΛ – Γκάραμπαγκ UEFA Europa League

20:00 Novasports 4HD Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης EuroLeague

20:30 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

21:00 Novasports 2HD Ολυμπιακός - Αναντόλου Εφές EuroLeague

21:05 Novasports 3HD Μακάμπι Τελ Αβίβ - Άλμπα Βερολίνου

21:30 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου U-17 Βραζιλία

21:45 Novasports 1HD Αρμάνι Μιλάνο – Μπασκόνια EuroLeague

22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Γουλβς - Σλόβαν Μπρατισλάβας UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ρέιντζερς – Πόρτο UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Φέγενορντ - Γιουνγκ Μπόις UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Εσπανιόλ – Λουντογκόρετς UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπράγκα – Μπεσίκτας UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Γκλάντμπαχ – Ρόμα UEFA Europa League

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Παρτιζάν UEFA Europa League

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου 2019, 00:01

07/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=gl8pajLolI0

Tσέλσι - Άγιαξ: 4- 4 - Το καλύτερο ματς της χρονιάς έως τώρα

TS
06/11/19 - 00:01

Champions League: Σε ένα ματς που δεν θα ξεχαστεί ποτέ, ο Αγιαξ προηγήθηκε 1-4 στο Stamford Bridge όμως δέχθηκε δύο κόκκινες και παραχώρησε πέναλτι στην ίδια φάση και οι Μπλε έκαναν το απίστευτο comeback με 4-4.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Champions League:

Ματς που όμοιό του δύσκολα μπορεί να θυμηθεί κανείς...

Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 6 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Τετάρτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το ματς Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός για το Champions League δεσπόζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά:

01:00 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 Βραζιλία, ποδόσφαιρο

02:00 COSMOTE SPORT 7 HD Kansas – Duke NCAA

03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σικάγο Μπουλς - Λος Άντζελες Λέικερς NBA

04:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μίσιγκαν Στέιτ Σπάρτανς – Kentucky NCAA

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

17:50 COSMOTE SPORT 3 HD Βιτόρια – Άρσεναλ UEFA Europa League

18:00 COSMOTE SPORT 7 HD Πορφύρας – Ολυμπιακός CEV Challenge Cup βόλεϊ Γυναικών

18:30 Novasports 2HD Ούνικς Καζάν – Μπρέσια Eurocup μπάσκετ

19:00 ΕΡΤ Sports HD Μπαντίρμα – ΑΕΚ Basketball Champions League

19:30 Novasports 1HD Προμηθέας - Μακάμπι Ρισόν Eurocup μπάσκετ

19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Λοκομοτίβ Μόσχας – Γιουβέντους UEFA Champions League

19:55 COSMOTE SPORT 2 HD Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός UEFA Champions League

20:30 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

21:30 ΕΡΤ Sports HD FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 Βραζιλία ποδόσφαιρο

21:30 Novasports 2HD Βίρτους Μπολόνια – Ουλμ Eurocup μπάσκετ

21:45 Novasports 1HD Μπανταλόνα – Ναντέρ Eurocup μπάσκετ

22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Αταλάντα - Μάντσεστερ Σίτι UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ρεάλ Μαδρίτης – Γαλατάσαραϊ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Ντινάμο Ζάγκρεμπ - Σαχτάρ Ντόνετσκ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Παρί Σεν Ζερμέν – Μπριζ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Λεβερκούζεν - Ατλέτικο Μαδρίτης UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ερυθρός Αστέρας – Τότεναμ UEFA Champions League

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Next Gen ATP Finals 2019 Round Robin τένις

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 6 Νοεμβρίου 2019, 00:01

06/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=ZBd0gFXkrvg

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 5 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Τρίτης - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα ματς για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά όλες οι επιλογες:

02:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπρούκλιν Νετς - Νιου Όρλεανς Πέλικανς NBA

15:00 COSMOTE SPORT 7 HD Ντόρτμουντ – Ίντερ UEFA Πρωτάθλημα Νέων

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD Κάσπερ Ρουντ - Μιόμιρ Κετσμάνοβιτς Next Gen ATP Finals 2019 τένις

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Άλεξ ντε Μινόρ - Αλεχάντρο Νταβίντοβιτς Φοκίνα Next Gen ATP Finals τένις

18:00 COSMOTE SPORT 1 HD UEFA Champions League Show

18:00 Novasports 1HD Λοκομοτίβ Κούμπαν - Ρίτας Βίλνιους Eurocup μπάσκετ

19:00 ΕΡΤ Sports HD Περιστέρι - Νίζνι Νόβγκοροντ Basketball Champions League

19:00 Novasports 3HD Γαλατασαράι – Τρέντο Eurocup μπάσκετ

19:55 COSMOTE SPORT 5 HD Μπαρτσελόνα - Σλάβια Πράγας UEFA Champions League

19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Ζενίτ – Λειψία UEFA Champions League

20:30 COSMOTE SPORT 6 HD Ούγκο Ουμπέρ - Μίκαελ Ίμερ Next Gen ATP Finals τένις

21:00 Novasports 2HD Παρτιζάν – Βενέτσια Eurocup μπάσκετ

21:00 Novasports 1HD Ανδόρρα – Μονακό Eurocup μπάσκετ

21:30 ΕΡΤ Sports HD Ντιζόν – ΠΑΟΚ Basketball Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Τσέλσι – Άγιαξ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Βαλένθια – Λιλ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Λιόν – Μπενφίκα UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Νάπολι – Σάλτσμπουργκ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ντόρτμουντ – Ίντερ UEFA Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λίβερπουλ – Γκενκ UEFA Champions League

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Φράνσις Τιαφό - Γιανίκ Σίνερ Next Gen ATP Finals τένις

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 5 Νοεμβρίου 2019, 00:00

05/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=4AX3inJ_wuI

Ο Donald Trump αποθέωσε τον Jorge Masvidal

Δημοσίευση: 04 Νοε. 2019

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ, Donald Trump, αποθέωσε τον Jorge Masvidal για τη μεγάλη νίκη του στο πρόσφατο UFC της Νέας Υόρκης απέναντι στον Nate Diaz.

Ήρθε, είδε κι απήλθε ο Donald Trump που άκουσε τα γιουχαΐσματα του κοινού κατά την παρουσία του στο πρόσφατο UFC της Νέας Υόρκης. Εκεί όπου δέσποζαν οι φυσιογνωμίες των Jorge Masvidal και Nate Diaz που χάρισαν για τρεις γύρους καταπληκτικό θέαμα.

Νικητής ήταν ο Masvidal με διακοπή από τον γιατρό και ύστερα γνώρισε την αποθέωση μέσω twitter από τον Trump. Ο πρόεδρος της Αμερικής έχει πολύ καλές σχέσεις με τον Dana White και είναι υπέρμαχος του σπορ.

Ο Trump σχολίασε σχετικά: "Σπουδαία μάχη πρωταθλητή", απευθυνόμενος στον Masvidal.

Τζούντο: Χρυσός ο Ντανατσίδης στο Παγκόσμιο Όπεν της Ωκεανίας

Επιμέλεια: Κώστας Χολίδης Δημοσίευση: 04 Νοε. 2019

Ο Αλέξης Ντανατσίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των -81 κιλών στο Παγκόσμιο Όπεν τζούντο της Ωκεανίας.

Σημαντικότατο μετάλλιο στην προσπάθεια που κάνει για να εξασφαλίσει όσο το δυνατόν πιο σύντομα το «εισιτήριο» της πρόκρισης για στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, κατέκτησε ο Αλέξης Ντανατσίδης.

Στο Παγκόσμιο Όπεν της Ωκεανίας που διεξήχθη στο Περθ, ο Έλληνας τζουντόκα ανέβηκε στην κορυφή της κατηγορίας των -81 κιλών, κατακτώντας παράλληλα και 700 βαθμούς, οι οποίοι του έδωσαν ώθηση ώστε να βρεθεί στην 11η θέση της Ολυμπιακής κατάταξης (2.160). Μια παγκόσμια κατάταξη η οποία ως γνωστόν «κλειδώνει» την 30η Μαίου, κάτι που σημαίνει ότι θα πρέπει να έρθουν τα πάνω-κάτω για να χάσει το… τρένο που οδηγεί στο σπουδαίο αθλητικό γεγονός της επόμενης χρονιάς.

Η διαδρομή του Ντανατσίδη προς το χρυσό μετάλλιο, είχε συνολική διάρκεια 13 λεπτά και δύο δευτερόλεπτα. Τόσο ακριβώς χρόνο χρειάστηκε για να κάμψει την αντίσταση πέντε αντιπάλων και να φτάσει στην κορυφή της κατηγορίας.

Επικράτησε κατά σειρά των Μοράλες (Αργεντινή, τρία shido), Κάφλαν (Αυστραλία, δύο waza-ari), Γκοτονοάγκα (Μολδαβία, Ippon), Ρέτζις (Ιταλία, 3 shido) και Λαπινάγκοφ (Ρωσία, 2 waza-ari το δεύτερο με Osae-komi-waza). Πέντε νίκες που ίσως αποδειχτούν «χρυσές» στον δρόμο για το Τόκιο.

Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου 2019, 00:00
Τα ματς της Δευτέρας - Τι δείχνει η τηλεόραση
Το παιχνίδι ανάμεσα στη Λαμία και τον Βόλο, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League και το ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό για την Volley League ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

00.00 Ιντιάνα Πέισερς-Σικάγο Μπουλς ΝΒΑ μπάσκετ

01.00 Ιταλία-Παραγουάη Παγκόσμιο πρωτάθλημα U-17 ποδόσφαιρο

04.00 Λος Άντζελες Κλίπερς-Γιούτα Τζαζ NBA μπάσκετ

17:00 ΕΡΤ Sports HD ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

19:00 ΕΡΤ3 ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Volley League Ανδρών βόλεϊ

20:00 ΕΡΤ Sports HD Λαμία - Βόλος ΝΠΣ Super League ποδόσφαιρο

21:30 COSMOTE SPORT 8 HD Μπόχουμ – Νυρεμβέργη Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 3HD Χάβρη – Νανσί Νυρεμβέργη Γαλλικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία ποδόσφαιρο

21:45 Novasports 1HD ΣΠΑΛ – Σαμπντόρια Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

22:00 Novasports 2HD Στόουκ - Γουέστ Μπρομ Αγγλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου 2019, 00:11

04/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=Jixghacgrw4

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  3 Νοεμβρίου 2019, 20:09
Τα ματς της Κυριακής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής της Super League, τα ματς για την Basket League και οι αναμετρήσεις από τα κορυφαία πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Ευρώπης ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

05:45 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2019 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

07:05 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2019 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

07:55 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

08:30 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2019 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

13:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βαγιαδολίδ – Μαγιόρκα Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

13:25 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

13:30 COSMOTE SPORT 7 HD WTA Finals 2019 Σεντσέν τένίς

13:30 Novasports 2HD Αταλάντα – Κάλιαρι Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

14:00 COSMOTE SPORT 4 HD Χίμκι - Ούνικς Καζάν   VTB United League μπάσκετ

14:00 Novasports 3HD Τσάρλτον – Πρέστον Ποδόσφαιρο

14:30 COSMOTE SPORT 8 HD Στουτγκάρδη - Ντινάμο Δρέσδης Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία ποδόσφαιρο

14:45 ΕΡΤ Sports HD Πλατανιάς – Χανιά Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

15:00 COSMOTE SPORT 9 HD Βιγιαρεάλ – Μπιλμπάο Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

15:00 ΕΡΤ3 Βέροια – Αιγάλεω Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League ποδόσφαιρο

15:00 Novasports 1HD ΑΕΛ – ΟΦΗ Super League 2019-2020 ποδόσφαιρο

15:30 Novasports 5HD Φένλο – Φέγενορντ Ολλανδικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 τελικός ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Κρίσταλ Πάλας – Λέστερ Πρέμιερ Λιγκ ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 4HD Βερόνα – Μπρέσια Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 3HD Λέτσε – Σασουόλο Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:00 Novasports 2HD Τζένοα – Ουντινέζε Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:15 Eurosport 1 Μαραθώνιος Νέας Υόρκης Μαραθώνιος

16:30 COSMOTE SPORT 4 HD Νταρουσάφακα – Μπαχτσεσεχίρ Τουρκικό Πρωτάθλημα μπάσκετ

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Φορτούνα Ντίσελντορφ – Κολονία Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Οσασούνα – Αλαβές Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

17:00 ΕΡΤ Sports HD Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης    Super League ποδόσφαιρο

17:45 ΕΡΤ3  ΑΕΛ - ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ Basket League μπάσκετ

17:50 Eurosport 2 Παγκόσμιο Κύπελλο Σκι, Μόντενα Σκι

18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Έβερτον – Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Άουγκσμπουργκ – Σάλκε Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:00 Novasports 2HD Φιορεντίνα – Πάρμα Ιταλικό πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 9 HD Τοντέλα - Σπόρτινγκ Λισαβόνας Πρωτάθλημα Πορτογαλίας ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Λεγανές – Έιμπαρ Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μπασκόνια - Ρεάλ Μαδρίτης Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας μπάσκετ

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Θέλτα – Χετάφε   Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:30 Novasports 1HD ΑΕΚ – Ατρόμητος Super League ποδόσφαιρο

20:00 PAOK TV ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Super League ποδόσφαιρο

20:50 ΕΡΤ Sports HD, COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Αγώνας

21:45 Novasports 2HD   Μίλαν – Λάτσιο Ιταλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Πόρτο – Άβες Πρωτάθλημα Πορτογαλίας ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα - Ρεάλ Σοσιεδάδ Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

22:00 Novasports 3HD Σεντ Ετιέν – Μονακό Γαλλικό πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 2 Νοεμβρίου 2019, 23:59

03/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=tM7CLvuabJU

Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση: 2 Νοεμβρίου 2019, 00:02
Τα ματς του Σαββάτου - Τι δείχνει η τηλεόραση

Τα δύο παιχνίδια, με τα οποία ανοίγει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Super League, τα ματς για την Basket League και οι αναμετρήσεις από τα κορυφαία πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Ευρώπης ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

06:30 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2019 Μηχανοκίνητα

07:25 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 4 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

07:55 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

08:05 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2019 Μηχανοκίνητα

09:00 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2019 Μηχανοκίνητα

12:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μπελίντα Μπέντσιτς - Ελίνα Σβιτολίνα WTA Finals 2019 τένις

13:25 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

14:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σαν Πάουλι – Καρλσρούη Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία ποδόσφαιρο

14:00 ΕΡΤ Sports HD Πανιώνιος ΓΣΣ - ΑΝΟ Γλυφάδας Α1 Ανδρών Πόλο

14:00 COSMOTE SPORT 2 HD Εσπανιόλ – Βαλένθια Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

14:30 COSMOTE SPORT 7 HD Άσλεϊ Μπάρτι - Καρολίνα Πλίσκοβα WTA Finals 2019 τένις

14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπόρνμουθ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Πρέμιερ Λιγκ ποδόσφαιρο

14:30 Novasports 2HD Γουίγκαν – Σουόνσι Αγγλικό Πρωτάθλημα Β’ κατηγορία Ποδόσφαιρο

15:00 ΕΡΤ3 Νίκη Βόλου – Ιωνικός Ελληνικό Πρωτάθλημα Football League ποδόσφαιρο

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD Νόβακ Τζόκοβιτς - Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ 2019 ATP Masters 1000 τένις

15:45 ΕΡΤ Play4 Ιωνικός – Ηρακλής EKO Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play3 Λαύριο – Ρέθυμνο EKO Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play2 Άρης - Κολοσσός Ρόδου Basket League μπάσκετ

15:45 ΕΡΤ Play1 ΠΑΟΚ - Ηφαιστος Λήμνου Basket League μπάσκετ

16:00 Novasports 1HD Ρόμα – Νάπολι Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 9 HD Λεβερκούζεν – Γκλάντμπαχ Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 8 HD Ντόρτμουντ – Βόλφσμπουργκ Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 7 HD Λειψία – Μάιντς Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν Μονάχου Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

17:00 COSMOTE SPORT 5 HD Λεβάντε – Μπαρτσελόνα Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

17:00 COSMOTE SPORT 4 HD ΑΕΚ - Πανιώνιος Basket League μπάσκετ

17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Άστον Βίλα – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ ποδόσφαιρο

17:00 Novasports 4HD Λούτον - Νότιγχαμ Φόρεστ Αγγλικό Πρωτάθλημα Β’ κατηγορία Ποδόσφαιρο

17:30 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

17:45 ΕΡΤ Sports HD Προμηθέας Πάτρας – Περιστέρι Basket League μπάσκετ

18:30 Novasports 3HD Μαρσέιγ – Λιλ Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD Ανδόρα – Μούρθια Πρωτάθλημα ACB Ισπανίας μπάσκετ

19:00 ΕΡΤ Play1 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός Βόλεϊ

19:00 Novasports 1HD Μπολόνια – Ίντερ Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

19:20 Eurosport 1 Παγκόσμιο Κύπελλο Σκι, Μόντενα Σκι

19:30 COSMOTE SPORT 3 HD Ουνιόν Βερολίνου - Χέρτα Βερολίνου Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Γουότφορντ – Τσέλσι Πρέμιερ Λιγκ ποδόσφαιρο

19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Σεβίλλη - Ατλέτικο Μαδρίτης Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

19:30 Novasports 2HD Πανιώνιος – Άρης Super League ποδόσφαιρο

19:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

20:00 ΕΡΤ1 Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

20:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπενφίκα - Ρίο Άβε Πρωτάθλημα Πορτογαλίας ποδόσφαιρο

20:00 ΕΡΤ Sports HD Ξάνθη ΑΟ – Ολυμπιακός Super League ποδόσφαιρο

21:00 Novasports 3HD Τουλούζ – Λιόν Γαλλικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

21:30 COSMOTE SPORT 9 HD Σαν Μπερνάρντο Κούνεο - Ρεάλε Μούτουα Φενέρα Κιέρι Ιταλικό Πρωτάθλημα Γυναικών βόλεϊ

21:45 Novasports 4HD Σπάρτα Ρότερνταμ – Αϊντχόφεν  Ολλανδικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:45 Τορίνο – Γιουβέντους Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Μαδρίτης – Μπέτις Ισπανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

22:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Κατατακτήριες Δοκιμές

23:00 COSMOTE SPORT 4 HD Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ - Νιου Όρλεανς Πέλικανς NBA μπάσκετ

23:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Κατατακτήριες Δοκιμές

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου 2019, 23:57

02/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=OWmdHZ5umyg

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τσιτσιπάς: Έφτασε τις 100 νίκες σε τουρνουά της ATP

Επιμέλεια: Κώστας Χολίδης Δημοσίευση: 31 Οκτ. 2019

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με τη νίκη του επί του Άλεξ Ντε Μινόρ έφτασε τις 100 σε τουρνουά της ATP και φέτος μετρά ήδη 50! Δείτε σε πίνακα όλες τις νίκες του "Στεφ".

Τις 100 νίκες σε τουρνουά της ATP έφτασε μετά την επικράτηση του επί του Άλεξ Ντε Μινόρ ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Σχεδόν δύο χρόνια μετά την πρώτη του νίκη στο tour η οποία επιτεύχθηκε κόντρα στον Κάρεν Χατσάνοβ στις 9/10/2017 κατάφερε να φτάσει στο συγκεκριμένο νούμερο.

Σε αυτές τις νίκες υπολογίζονται και αγώνες που δεν είχαν βαθμολογικό αντίκτυπο όπως είναι το Next Gen Finals και το Laver Cup.

Αν αφαιρέσουμε τα νικηφόρα αποτελέσματα σε αυτές τις αναμετρήσεις ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει 94 νίκες σε όλα τα υπόλοιπα τουρνουά και ρεκόρ 94-60. Φέτος, μετρά πενήντα επικρατήσεις και 23 ήττες και πολλά εντυπωσιακά επιτεύγματα.

Αρκεί να αναφέρουμε ότι φέτος μόνο μετρά 14 προκρίσεις σε προημιτελικά τουρνουά της ATP εκ των οποίων η μία είναι σε Grand Slam (Αυστραλία) και οι τέσσερις σε Masters (Μαδρίτη, Ρώμη, Σαγκάη και Παρίσι).

Αναλυτικά όλες οι νίκες του Στέφανου Τσιτσιπά σε τουρνουά της ATP.

Οι 100 νίκες του Στέφανου Τσιτσιπά





2019-10-30 Paris R16 Alex De Minaur 6-3, 6-4
2019-10-31 Paris R32 Taylor Fritz 7-6 (3), 6-3
2019-10-21 Basel QF Filip Krajinovic 3-6 6-4 6-4
2019-10-21 Basel R16 Ricardas Berankis 6-7(4) 6-2 6-4
2019-10-21 Basel R32 Albert Ramos 6-3 7-6(6)
2019-10-06 Shanghai Masters QF Novak Djokovic 3-6 7-5 6-3
2019-10-06 Shanghai Masters R16 Hubert Hurkacz 7-5 3-6 7-6(5)
2019-10-06 Shanghai Masters R32 Felix Auger Aliassime 7-6(3) 7-6(3)
2019-09-30 Beijing SF Alexander Zverev 7-6(6) 6-4
2019-09-30 Beijing QF John Isner 7-6(3) 6-3
2019-09-30 Beijing R16 Nikoloz Basilashvili 4-6 6-3 6-2
2019-09-30 Beijing R32 Dusan Lajovic 4-6 6-3 6-4
2019-09-20 Laver Cup
Taylor Fritz 6-2, 1-6, 10-7
2019-07-27 Washington QF Benoit Paire 7-5 6-0
2019-07-27 Washington R16 Jordan Thompson 6-3 7-6(4)
2019-07-27 Washington R32 Tommy Paul 6-3 7-5
2019-06-17 London R16 Jeremy Chardy 4-6 7-6(0) 7-6(4)
2019-06-17 London R32 Kyle Edmund 6-3 7-5
2019-05-26 Roland Garros R32 Filip Krajinovic 7-5 6-3 6-7(5) 7-6(6)
2019-05-26 Roland Garros R64 Hugo Dellien 4-6 6-0 6-3 7-5
2019-05-26 Roland Garros R128 Maximilian Marterer 6-2 6-2 7-6(4)
2019-05-12 Rome Masters R16 Fabio Fognini 6-4 6-3
2019-05-12 Rome Masters R32 Jannik Sinner 6-3 6-2
2019-05-05 Madrid Masters SF Rafael Nadal 6-4 2-6 6-3
2019-05-05 Madrid Masters QF Alexander Zverev 7-5 3-6 6-2
2019-05-05 Madrid Masters R16 Fernando Verdasco 6-3 6-4
2019-05-05 Madrid Masters R32 Adrian Mannarino 6-2 7-5
2019-04-29 Estoril F Pablo Cuevas 6-3 7-6(4)
2019-04-29 Estoril SF David Goffin 3-6 6-4 6-4
2019-04-29 Estoril QF Joao Domingues 7-6(3) 6-4
2019-04-29 Estoril R16 Guido Andreozzi 6-3 6-4
2019-04-22 Barcelona R32 Marton Fucsovics 6-3 6-4
2019-04-14 Monte Carlo Masters R32 Mikhail Kukushkin 6-3 7-5
2019-03-20 Miami Masters R32 Leonardo Mayer 6-4 6-4
2019-03-20 Miami Masters R64 Mackenzie Mcdonald 7-6(4) 6-1
2019-02-25 Dubai SF Gael Monfils 4-6 7-6(4) 7-6(4)
2019-02-25 Dubai QF Hubert Hurkacz 7-6(4) 6-7(1) 6-1
2019-02-25 Dubai R16 Egor Gerasimov 6-3 6-1
2019-02-25 Dubai R32 Matthew Ebden 6-4 3-6 6-3
2019-02-18 Marseille F Mikhail Kukushkin 7-5 7-6(5)
2019-02-18 Marseille SF David Goffin 7-6(1) 6-2
2019-02-18 Marseille QF Sergiy Stakhovsky 6-4 6-3
2019-02-18 Marseille R16 Hubert Hurkacz 6-4 6-2
2019-02-04 Sofia R16 Jan Lennard Struff 7-6(5) 6-4
2019-01-14 Australian Open QF Roberto Bautista Agut 7-5 4-6 6-4 7-6(2)
2019-01-14 Australian Open R16 Roger Federer 6-7(11) 7-6(3) 7-5 7-6(5)
2019-01-14 Australian Open R32 Nikoloz Basilashvili 6-3 3-6 7-6(7) 6-4
2019-01-14 Australian Open R64 Viktor Troicki 6-3 2-6 6-2 7-5
2019-01-14 Australian Open R128 Matteo Berrettini 6-7(3) 6-4 6-3 7-6(4)
2019-01-06 Sydney R16 Guido Andreozzi 6-3 6-4
2018-11-06 Next Gen Finals F Alex De Minaur 2-4 4-1 4-3(3) 4-3(3)
2018-11-06 Next Gen Finals SF Andrey Rublev 4-3(3) 3-4(5) 4-0 2-4 4-3(2)
2018-11-06 Next Gen Finals RR Jaume Munar 4-3(5) 4-3(3) 3-4(4) 4-2
2018-11-06 Next Gen Finals RR Frances Tiafoe 4-3(3) 4-3(5) 4-2
2018-11-06 Next Gen Finals RR Hubert Hurkacz 4-1 4-3(2) 4-1
2018-10-22 Basel R16 Peter Gojowczyk 6-3 6-1
2018-10-22 Basel R32 Jeremy Chardy 6-2 7-6(3)
2018-10-15 Stockholm F Ernests Gulbis 6-4 6-4
2018-10-15 Stockholm SF Fabio Fognini 6-3 6-2
2018-10-15 Stockholm QF Philipp Kohlschreiber 6-3 7-6(4)
2018-10-15 Stockholm R16 John Millman 6-4 3-6 6-3
2018-10-07 Shanghai Masters R32 Karen Khachanov 6-4 7-6(8)
2018-10-07 Shanghai Masters R64 Gael Monfils 7-6(4) 4-6 6-4
2018-10-01 Tokyo R16 Alex De Minaur 6-3 5-7 6-1
2018-10-01 Tokyo R32 Taro Daniel 6-1 6-3
2018-08-27 US Open R128 Tommy Robredo 6-3 7-6(1) 6-4
2018-08-06 Canada Masters SF Kevin Anderson 6-7(4) 6-4 7-6(7)
2018-08-06 Canada Masters QF Alexander Zverev 3-6 7-6(11) 6-4
2018-08-06 Canada Masters R16 Novak Djokovic 6-3 6-7(5) 6-3
2018-08-06 Canada Masters R32 Dominic Thiem 6-3 7-6(6)
2018-08-06 Canada Masters R64 Damir Dzumhur 6-3 7-6(3)
2018-07-30 Washington QF David Goffin 6-3 6-4
2018-07-30 Washington R16 James Duckworth 6-3 6-4
2018-07-30 Washington R32 Jared Donaldson 3-6 6-3 7-5
2018-07-02 Wimbledon R32 Thomas Fabbiano 6-2 6-1 6-4
2018-07-02 Wimbledon R64 Jared Donaldson 6-3 6-2 3-6 4-6 6-3
2018-07-02 Wimbledon R128 Gregoire Barrere 6-3 6-4 6-7(3) 7-5
2018-06-18 Halle R32 Lucas Pouille 6-2 7-6(3)
2018-06-11 S-Hertogenbosch R16 Malek Jaziri 4-6 7-6(6) 6-2
2018-06-11 S-Hertogenbosch R32 John Patrick Smith 3-6 6-3 6-4
2018-05-28 Roland Garros R128 Carlos Taberner 7-5 6-7(5) 6-4 6-3
2018-05-14 Rome Masters R64 Borna Coric 4-1 RET
2018-04-30 Estoril QF Roberto Carballes Baena 6-7(2) 6-2 7-6(3)
2018-04-30 Estoril R16 Kevin Anderson 6-7(3) 6-3 6-3
2018-04-30 Estoril R32 Pablo Andujar 7-6(2) 6-3
2018-04-23 Barcelona SF Pablo Carreno Busta 7-5 6-3
2018-04-23 Barcelona QF Dominic Thiem 6-3 6-2
2018-04-23 Barcelona R16 Albert Ramos 6-4 7-5
2018-04-23 Barcelona R32 Diego Sebastian Schwartzman 6-2 6-1
2018-04-23 Barcelona R64 Corentin Moutet 6-4 6-1
2018-04-16 Monte Carlo Masters R64 Denis Shapovalov 6-3 6-4
2018-03-05 Indian Wells Masters R128 Radu Albot 7-6(2) 6-2
2018-02-26 Dubai R16 Philipp Kohlschreiber 4-6 6-3 6-4
2018-02-26 Dubai R32 Mikhail Kukushkin 6-2 6-7(5) 6-3
2018-01-01 Doha R16 Richard Gasquet 6-3 6-4
2018-01-01 Doha R32 Florian Mayer 4-6 7-5 6-4
2017-10-16 Antwerp QF David Goffin 2-6 7-6(1) 7-6(4)
2017-10-16 Antwerp R16 Ivo Karlovic 7-6(4) 5-6 RET
2017-10-16 Antwer R32 Pablo Cuevas 6-1 6-4

Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Πρώτη καταχώρηση:  1 Νοεμβρίου 2019, 00:08
Τα ματς της Παρασκευής - Τι δείχνει η τηλεόραση

Το ματς Ολυμπιακός-Μακάμπι Τελ Αβίβ για την Ευρωλίγκα και η μονομαχία του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Νόβακ Τζόκοβιτς για τα προημιτελικά του Paris Masters ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Αναλυτικά:

07:05 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 2 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

08:05 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 2 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

08:25 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

09:05 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2019 ελεύθερα δοκιμαστικά 2 Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix

11:30 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

12:30 COSMOTE SPORT 7 HD Σοφία Κένιν - Ελίνα Σβιτολίνα WTA Finals 2019 τένις

13:25 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

14:30 COSMOTE SPORT 7 HD Καρολίνα Πλίσκοβα - Σιμόνα Χάλεπ WTA Finals 2019 τένις

15:00 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

17:00 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 Τσιτσιπάς- Τζόκοβιτς ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

16:30 Eurosport 1 Γιουσχάν Σνούκερ

17:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 1

18:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 1

19:00 Novasports 2HD Ζενίτ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Ανόβερο – Σάντχαουζεν Γερμανικό Πρωτάθλημα Β' κατηγορία ποδόσφαιρο

19:30 ΕΡΤ Sports HD Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2 ποδόσφαιρο

19:45 Novasports 3HD Φενέρμπαχτσε – Ζάλγκιρις Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

20:00 ΕΡΤ Sports HD Ισπανία – Τατζικιστάν FIFA Παγκόσμιο Κύπελλο U-17 ποδόσφαιρο

20:00 Novasports 4HD Βαλένθια – Βιλερμπάν Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

20:30 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

21:00 Novasports 24 HD Τσβόλε – Αγιαξ Ολλανδικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:00 Novasports 5HD Αρμάνι Μιλάνο – Μπαρτσελόνα Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Χόφενχαϊμ – Πάντερμπορν Γερμανικό Πρωτάθλημα ποδόσφαιρο

21:30 Novasports 1HD Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

21:45 Novasports 2HD Ντιζόν - Παρί Σεν Ζερμέν Γαλλικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

21:50 COSMOTE SPORT 5 HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

22:00 ΕΡΤ Sports HD Formula 1 2019 - Grand Prix ΗΠΑ Ελεύθερα Δοκιμαστικά 2

22:00 Novasports 4HD Μπασκόνια - Μπάγερν Μονάχου Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

22:00 Novasports 3HD Ρεάλ Μαδρίτης - Αλμπα Βερολίνου Turkish Airlines EuroLeague μπάσκετ

22:30 COSMOTE SPORT 6 HD 2019 ATP Masters 1000 Rolex Paris τένις

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 31 Οκτωβρίου 2019, 23:45

01/11 Αθλητικα

https://www.youtube.com/watch?v=oWcmyOTk8EQ

 

. Δυτική Μακεδονία

 

 

 

 

°F | °C
invalid location provided